Įvairenybės

Kaune prie Neries likviduojami taršos padariniai

Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad po to, kai šeštadienį, kovo 7-ąją, buvo sustabdyti į Nerį besiliejantys teršalai,  AAD pareigūnai kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnais, „Kauno vandenų“ specialistais ir degalinės „Jozita“, iš kurios galimai ėmė tekėti teršalai, dirbo ir sekmadienį. Darbai tęsiami ir šiandien.

Aplinkos tarša sustabdyta, šiuo metu vyksta padarinių likvidavimo darbai. Su AAD pareigūnais  bendradarbiauja UAB „Kauno vandenys“ specialistai ir degalinės „Jozita“ darbuotojai. Ugniagesiai jau nuėmę bonines užtvaras, „Kauno vandenų“ išleistuvai švarūs, o degalinės darbuotojai purškia pakrantę naftos plėvelę ardančiomis medžiagomis.

Sekmadienį buvo pakartotinai iškviesta Kauno laboratorija ir dar kartą paimti mėginiai. Taip pat buvo plaunamas naftos produktais užterštas lietaus nuotekų tinklas nuo UAB „Jozita“ naftos gaudyklės šulinio iki lietaus išleistuvo į Nerį.

Sekmadienį buvo atliktas eksperimentas – imituodama lietaus nuotekų patekimą į degalinėje esančią naftos gaudyklę, UAB „Kauno vandenys“ asenizacine mašina paleido švarų vandenį. Atliekant eksperimentą debito padidėjimas neužfiksuotas. Tačiau buvo matyti, kad iš naftos gaudyklės išbėgančios nuotekos yra užterštos naftos produktais.

Iš laboratorijos gavę tyrimų atsakymus, AAD pareigūnai skaičiuos gamtai padarytą žalą.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jasiūnienė, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

Parašykite komentarą