Verslas

Kaune duris atvėrė jau trečioji „IKI Akademija“

Metų pradžioje pristatęs pirmąją „IKI Akademiją“ Vilniuje, prekybos tinklas IKI tęsia suplanuotą plėtrą į didžiuosius Lietuvos regionus. Šiandien atidarytas pirmasis specializuotas mokymų centras Kaune, skirtas naujų darbuotojų kompetencijoms ugdyti. Jame per metus planuojama apmokyti iki 1000 naujų darbuotojų iš 59 parduotuvių.

Naudą mato patys darbuotojai

Kaune atidaryta „IKI Akademija“ yra trečioji Lietuvoje, analogiški mokymų centrai jau veikia Vilniuje bei Klaipėdoje. Kaip teigia prekybos tinklo valdymo direktorė Lina Muižienė, darbdavio iniciatyva steigiamų mokymų centrų tikslas – pagal visame prekybos tinkle vienodą mokymų standartą paruošti naujokus darbui realiose parduotuvėse, užtikrinti kuo sklandesnį jų startą, o ilgalaikėje perspektyvoje – didinti lojalumą.

„Mažmeninės prekybos rinkoje susiduriama su nuolatine darbuotojų kaita. Tikime, kad investicijos į darbuotojų ugdymą nuo pat pirmų darbo dienų gali atnešti reikšmingų rezultatų, kuriuos, visų pirma, pajus patys darbuotojai, jų kolegos ir, žinoma, pirkėjai. Vertinant Vilniaus „IKI Akademijos“ veiklos rezultatus, net 99,7 proc. programą praėjusių darbuotojų teigiamai įvertino mokymų naudą, taip pat, lyginant su kitais regionais, jau dabar stebime beveik 17 proc. sumažėjusią darbuotojų kaitą, todėl tikimės, kad sulig trečio mokymų centro atidarymu šie rezultatai bus dar geresni“, – teigia L. Muižienė.

„IKI Akademijoje“ dėstomos mokymų programos orientuotos į būsimus kasininkus ir sveriamų bei šviežių prekių skyrių darbuotojus, taip pat sezoninius prekybos salės darbuotojus, taip sudarant galimybę vasarą įsidarbinti ir vyresnių klasių moksleiviams. Būsimi darbuotojai ne tik gaus teorinių žinių, bet ir išmėgins darbo pobūdį praktiškai – realią parduotuvėje primenančiose centro erdvėse įrengti tikri kasos aparatai, sveriamų prekių skyriai, gausu kito būtinojo inventoriaus.

Numatoma, jog per metus vien Kauno „IKI Akademijoje“ bus apmokyta apie 1000 naujų darbuotojų, o atnaujinti turimas žinias ar kelti kvalifikaciją galės ir esami darbuotojai. Savo veikla mokymų centras apims ne tik Kauno regioną, bet ir kitus Lietuvos miestus – Druskininkus, Marijampolę, Kalvariją, Jurbarką ir kt. Iš viso jame bus mokomi darbuotojai iš 59 IKI parduotuvių. 

Sukaupta patirtimi dalinasi įmonės viduje

Pasak L. Muižienės, dar vienas svarbus „IKI Akademijos“ pranašumas – tai vidinių, ilgametę darbo patirtį turinčių darbuotojų įsitraukimas į mokymo procesą.

„Tikime, kad vidiniai IKI žmonės geriausiai gali perteikti pačią įmonės kultūrą, papasakoti, kokie didžiausi iššūkiai laukia darbo vietoje ir juos įveikti. Jų pačių parengta mokymų programa yra visiškai unikali ir paremta praktiniais pavyzdžiais, atspindinčiais kertinius darbo principus. Kauno „IKI Akademijai“ vadovaus ir būsimus darbuotojus ruoš Rūta Liužinienė, įmonėje dirbanti jau 14 metų. Jos žinios ir sukaupta patirtis vadovaujant parduotuvės komandai neabejotinai taps puikia atspirtimi ir įkvėpimu būsimiems darbuotojams“, – sako L. Muižienė.

Nuo 2016 m. IKI investicijos į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą kasmet auga 14 proc. Šiuo metu IKI darbuotojams skirti mokymų centrai veikia Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje.

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai”

Parašykite komentarą