Tinkama minkštų baldų priežiūra užtikrina estetiškai patrauklų vaizdą, be to, reguliarus baldų valymas yra produkcijos ilgaamžiškumo garantas. Universalios valymo priemonės nėra, todėl baldai turėtų būti valomi, įvertinus jų audinį ir naudojimo paskirtį. Jei norite, kad baldai tarnautų ilgai, neleiskite dėmėms įsisenėti – purviną baldą valykite nedelsiant, neleiskite dėmei įsigerti į audinį. Jei nusprendėte naudoti naują valymo priemonę, išbandykite ją nematomoje gaminio vietoje, kad įsitikintumėte, jog audinys į valiklį reaguoja palankiai.
Šiandien galite įsigyti įvairiausių raštų ir skirtingo dizaino baldų, kurie atitiks net ir išrankiausio kliento poreikius. Jei prekybos vietoje nerandate svajonių gaminio, ieškokite patikimo ir ilgametę darbo patirtį turinčio baldžiaus – minkštų baldų gamyba kasmet sulaukia vis didesnio klientų dėmesio.
Natūrali oda
Vienas svarbiausių odinių baldų privalumų yra lengvas jų valymas. Tokie baldai valomi drėgna šluoste, o dėmės turėtų būti šalinamos specialia priemone, skirta odiniams paviršiams. Jei dėmė nelabai ryški, valykite ją su gerai išmuiluota minkšto audinio atraiža. Jokiu būdu nenaudokite agresyvių medžiagų ir universalių buitinių valiklių, pvz., dėmių valiklių, cheminių tirpiklių, terpentino, abrazyvinių valiklių ar pan.
Odinius baldus patariama reguliariai nusiurbti dulkių siurbliu, tačiau būtina naudoti specialų minkštą antgalį su šepečiu. Odinių baldų negalima statyti šalia kondicionierių, radiatorių, židinių ar kitų namuose esančių šilumos šaltinių, kadangi dėl sauso oro oda ima skilinėti. Jei odiniais baldais norite džiaugtis ilgesnį laiką, kelis kartus per metus impregnuokite juos specialia apsaugine priemone. Atsiradusius įbrėžimus šalinkite skystu batų tepalu, kurį turėtumėte tepti išvalę ir gerai išdžiovinę baldo paviršių.
Dirbtinė oda
Kasmet savo veiklos mastus didinanti dirbtinės odos minkštų baldų gamyba įrodo, kad minėtoji produkcija užima lyderio pozicijas baldų rinkoje. Šie baldai yra kur kas pigesni už natūralios odos baldus, be to, juos lengva prižiūrėti ir valyti.
Dirbtinės odos baldus valykite šampūno ir vandens mišiniu ir nenaudokite jokių valiklių, į kurių sudėtį įeina spiritas. Kaip ir natūralios odos baldai, dirbtinės odos produkcija dėl sauso oro pradeda skilinėti, todėl nestatykite jų arti šilumos šaltinių ir saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių. Jei baldo paviršius sukietėjo ar susiraukšlėjo, patrinkite jį ricinos aliejuje sudrėkinta šluoste.
Flokas
Flokas – tai neaustos tekstilės medžiaga. Reguliariam floko valymui užtenka naudoti dulkių siurblį ar sausą šepetį. Šį audinį būtina saugoti nuo mechaninių pažeidimų, chemikalų ar skysčių. Jei ant baldo pastebėjote dėmę, nieko nelaukdami valykite ją sudrėkintu audiniu. Jei baldui išdžiuvus, dėmė išlieka, valykite ją baltu audinio gabalėliu, suvilgytu muilo tirpale. Kadangi flokas itin jautrus, dėmes valykite atsargiai. Jei nusprendėte naudoti kitą valymo priemonę, įsitikinkite, kad joje nėra spirito.
Gobelenas ir žakardas
Šių audinių negalima valyti jokiais valikliais, kurių sudėtyje yra chloro. Apmušalus patariama skalbti rankomis ir džiovinti juos neišgręžus. Jei ant baldo matote išdžiuvusią dėmę, negramdykite jos – pasidarykite muilo tirpalą ir valykite dėmę kempinėle. Jei dėmė netirpsta vandenyje, naudokite specialius valiklius. Valykite itin atsargiai. Įprastam žakardo valymui naudokite dulkių siurblį arba sausą švelnų šepetį.