Verslas

Karščių išprovokuotas troškulys: nupirkta 370 000 litrų vandens

Ilgasis Joninių savaitgalis pasižymėjo ne tik išskirtinai karštais ir saulėtais orais, bet ir dideliais nupirkto geriamojo vandens bei gaiviųjų gėrimų kiekiais, kuriuos prekybininkai skaičiavo šimtais tūkstančių litrų. Prekybos tinklo „IKI“ duomenimis, birželio 23-26 dienomis gaivinančių gėrimų pardavimai išaugo net 71,2 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.
„Šiemet Joninės ne tik prailgino savaitgalį, bet ir buvo neįprastai karštos, todėl planuodami išvykas į užmiestį ar saugodamiesi nuo perkaitimo namuose, gyventojai pasirūpino didesnėmis geriamojo vandens ir kitų gaivinančių gėrimų atsargomis. Populiariausias savaitgalio pirkinys – limonadas ir mineralinis vanduo su angliarūgšte“, – teigia „IKI“ viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė.
Pasak jos, praėjusio savaitgalio pardavimų duomenys rodo, kad karščiai keitė ir įprastą gyventojų mitybą, ypač tas pasakytina apie saldų stalą. Vietoje pamėgtų desertų, tokių kaip tortai, bandelės, šokoladai, gyventojai rinkosi pastebimai daugiau vaisių ir uogų. Iš kitos pusės, savaitgalio orai tik dar kartą patvirtino pirkėjų lojalumą ledams ir kitiems šaldytiems desertams.
Labiausiai prekybos tinklo „Iki“ parduotuvėse išaugo arbūzų pardavimai – 200 proc. lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, nedaug atsiliko ir melionai, kurių nupirkta 199 procentų daugiau nei pernai. Įspūdingai atrodo ir gyventojų nupirkto geriamojo vandens kiekis: vien „Iki“ prekybos tinklo parduotuvėse jo parduota daugiau kaip 370 tūkst. litrų.
Mitybos specialistai pataria kiekvienam individualiai pasiskaičiuoti, kiek skysčių kasdien reikia išgerti. Tai būtų apie 30 ml vandens vienam kūno kilogramui – pavyzdžiui, sveriant 50 kg reikia išgerti apie 1,5 l vandens. Esant karštai dienai arba užsiiminėjant aktyviu sportu, prie kasdienės normos reikia pridėti bent papildomą puslitrį skysčių. Taip pat karštomis dienomis patartina rinktis lengvai virškinamą maistą, mitybos raciono pagrindą sudaryti iš sultingų vaisių ir daržovių, vengti alkoholio. Atsivėsinti padeda ir aštrus maistas, kuris intensyvina kraujo apytaką ir skatina prakaitavimą

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą