Verslas

Karmėlavos gyventojams – naujas sveikatingumo takas

VĮ Valstybinių miškų urėdija aktyviems Karmėlavos ir Kauno gyventojams įrengė dovaną – sporto ir sveikatingumo taką šalia Karmėlavos esančiame Pilėnų miške, kurį jau pamėgę bėgimo ir šiaurietiško vaikščiojimo entuziastai.

„Karmėlavos bendruomenė jau kurį laiką prašė įrengti infrastruktūrą Pilėnų miške, kuriame leisti laiką mėgdavo ne tik sveikos gyvensenos propaguotojai, bet ir šiaip gamtoje pasivaikščioti mėgstantys gyventojai. Kadangi Pilėnų miškas priskirtas rekreacinės paskirties miškų grupei, , nutarėme labiau pritaikyti dalį miško visuomenės poreikiams“, – pasakoja laikinai Kauno regioninio padalinio vadovo pareigas einantis Mindaugas Petkevičius.

Nors idėja įrengti sveikatingumo taką kilo prieš keletą metų, projektas buvo atidėliojamas dėl lėšų trūkumo. Ir tik šiemet, gavus ES struktūrinių fondų finansavimą, rekreacinio tako idėją pavyko įgyvendinti.

„Valstybinių miškų urėdijos tikslas – padaryti, kad vienas vertingiausių valstybės turtų – miškai, tarnautų visuomenei. Mums miškas tikrai nėra vien medienos žaliavos vieta, bet visų pirma tai yra vieta, kur galima rasti ramybę ir pailsėti. Tad pažadu, jog šis takas – tikrai ne paskutinis Valstybinių miškų urėdijos įrengtas rekreacijos projektas“, – sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.

Rekreacijos zonoje įrengti patogūs takai, informacinis stendas ir rodyklės, suoliukai, pavėsinė bei laužavietė ir įvairūs treniruokliai. Taip pat atlikti miško tvarkymo darbai. Siekiant išsaugoti socialiniu ir aplinkosauginiu požiūriu vertingus miškus, medynuose (nuo 7 iki 20 metų), vadovaujantis miškotvarkos projektu, atlikti  jaunuolynų ugdymo kirtimai.

Rekreacinė zona Pilėnų miške įrengta vadovaujantis VĮ Valstybinio miškotvarkos instituto 2014-2023 metams parengtu miškotvarkos projektu. Rekreaciniam takui įrengti skirta daugiau kaip 8 tūkst. eurų.

Valstybiniuose miškuose šiuo metu yra daugiau nei 2000 įvairių rekreacinių objektų. Šiuo metu Valstybinių miškų urėdija prižiūri kiek daugiau nei 100 pažintinių takų, 500 poilsiaviečių ir daugiau nei 1000 atokvėpio vietų.

Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.

Pranešimą paskelbė: Jolita Macelytė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą