IT naujienos

Kam reikalingas SEO?

„Mano idėja geniali! Sukursiu tinklalapį ir uždirbsiu milijoną!“ Taip mano daugelis verslininkų šiais interneto eros laikais. Dalis jų, iš tikro uždirba, kiti, deja ne. Kodėl? Dalis pamiršta, jog sukurti tinklalapį neužtenka, reikia įdėti darbo ir laiko, kad tą tinklalapį pradėtų lankyti žmonės. Tai tas pats kas su restoranu – sustatėte salėje stalus ir tikitės jog pro duris ims veržtis alkani klientai? Ne reikia, informuoti juos, pakabinti iškabą, paraginti, pasiūlyti akciją, dienos pietus ir pan. Tas pats ir internete. Galite turėti geriausią pasaulyje svetainę, tačiau jei jos niekas neras – svetainė bevertė. Tad kitas žingsnis po ar net svetainės kūrimo metu yra optimizavimas paieškos sistemoms(SEO).

Visų pirma, kas tas SEO? Tai optimizavimas paieškos sistemoms, angliškai tai skamba Search Engine Optimization, nuo šios frazės ir kilęs trumpinys SEO. Viena labiausiai paplitusių paieškos sistemų yra Google. Nuo tinklalapio optimizavimo priklauso kaip išsidėsto paieškos rezultatai. Kuo labiau optimizuotas tinklalapis, tuo pagal jūsų paiešką jis atsiranda aukštesnėje pozicijoje.

Kodėl taip svarbu būti aukštesnėje pozicijoje tarp paieškos rezultatų? Jei kyla toks klausimas, prisiminkite kiek rezultatų puslapių peržiūrėjote paskutinį kart ieškodami ko nors per Google? Kiekviename puslapyje po 10 rezultatų. Nesuklysime teigdami jog 10, 15, labai retais atvejais 20 rezultatų. Įsivaizduokite, jog jūsų tinklalapis randasi 55 vietoje? Jūsų niekada neras… Tai tas pats kas pastatyti restoraną viduryje dykumos. Todėl po tinklalapio sukūrimo, antras svarbus žingsnis profesionalios SEO paslaugos, tam kad jūsų tinklalapis būtų tinkamai optimizuotas pagal tinklalapio specifiką ir greičiausiai pasiektų potencialų klientą.

SEO paslaugos padeda:

  • pagerinti svetainės pozicijas tarp paieškos rezultatų;
  • padidinti svetainės žinomumą;
  • padidinti svetainės lankomumą;
  • padidinti klientų skaičių ir paskatinti lojalumą

Nors vis dar yra manančių, jog įmonės tinklalapis gali funkcionuoti be seo ar reklamos, bet vis daugiau verslininkų supranta SEO reikšmę ir prasmę. Investicija į svetainės optimizaciją atsiperka su kaupu ir vis dažniau galima išgirsti sėkmės istorijų.

Parašykite komentarą