Studijos

Kaišiadoryse viešėjęs kultūros ministras domėjosi kultūrine regiono padėtimi

Spalio 18 d. kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas su darbo vizitu lankėsi Kaišiadoryse, kur susitiko su Kaišiadorių rajono savivaldybės meru Vyteniu Tomkumi, kultūros ir meno darbuotojais. Ministrui pristatytas projektas „Kaišiadorių miesto kultūros infrastruktūros optimizavimas, sukuriant multifunkcinę erdvę, pritaikytą vietos bendruomenės poreikiams“, Kaišiadorių muziejaus veikla, Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse.

Susitikimuose aptarti Kaišiadorių bibliotekos, muziejaus, Rumšiškių kultūros centro investiciniai planai, Lietuvos liaudies buities muziejaus Rumšiškėse plėtros planai.

Ministras M. Kvietkauskas kaišiadoriškius supažindino su svarbiausiais Kultūros ministerijos darbais, pirmiausia išskirdamas šią vasarą patvirtintą Lietuvos kultūros politikos strategiją, kurioje numatoma stiprinti kultūros tolydumą, artinti kultūros lygį didžiuosiuose miestuose ir regionuose, taip pat Regionines kultūros tarybas, kurių darbo rezultatai jau analizuojami.

„Dar vienas svarbus šią vasarą patvirtintas dokumentas – Kultūros kelių vystymo Lietuvoje koncepcija, kurią pasirašėme su Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Ši koncepcija nukreipta į kultūrinio turizmo vystymą. Sėkmingai įgyvendinama Kultūros paso programa, kurioje jau dabar siūloma per tūkstantį priemonių. Šiuo metu svarstomas Kultūros politikos pagrindų įstatymo projektas. Įstatymas aktualus ir regionams“, – kalbėjo kultūros ministras.

M. Kvietkauskas pabrėžė, kad jam labai svarbus nuolatinis ryšys ir žinojimas, kuo gyvena žmonės regionuose.

Kaišiadorių rajono savivaldybėje veikia šeši kultūros centrai (Kaišiadorių, Kruonio, Palomenės, Rumšiškių, Žaslių ir Žiežmarių), Kaišiadorių muziejus ir savivaldybės viešoji biblioteka, turinti 23 skyrius. Kaišiadorių rajono savivaldybėje jau renovuoti penki kultūros centrai, 2018 metais atliktas viešosios bibliotekos remonto pirmasis etapas, baigiama tvarkyti Kaišiadorių kultūros centro aplinka. Žiežmarių ir Kaišiadorių kultūros centrus Kultūros ministerija yra pripažinusi geriausiais savo kategorijose.

Pranešimą paskelbė: Agnė Grinevičiūtė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą