Studijos

Izraeliečiai išgirs A. Kavaliauskaitės knygą „Kūnai“ hebrajų kalba

Projektas „Europe Readr – Open a book for a better future“ („Atversk knygą geresnei ateičiai“) kviečia atrasti šiuolaikinę europietišką literatūrą, keliančią aktualius klausimus apie dabartį. Tai septynių skyrių europietiška kelionė, panardinanti klausytoją į įtraukiančius naratyvus bei intriguojančius pasaulio, kuriame gyvename, ateities apmąstymus. Atrinktieji tekstai atskleidžia Europos Sąjungos margumą, individualius šalių skirtumus, bendrus iššūkius ir spalvingą bendruomenę, kartu žengiančią į ateitį. 

Lietuvos literatūrai šiame projekte atstovauja žurnalistė, rašytoja ir dėstytoja Akvilė Kavaliauskaitė su savo antrąja, pernai pasirodžiusi knyga „Kūnai“, kuri pelnė Metų knygos apdovanojimą. Novelės skaitytojų ir kritikų pamėgtame A. Kavaliauskaitės rinkinyje kalba apie kūniškumą ir yra tarsi iš įvairių detalių, simbolių bei impresijų sudėliotas koliažas. Izraelietiška projekto versija, kurioje randame hebrajų kalba įgarsintas knygų ištraukas, prieinama projekto puslapyje „Europe Readr Israel“ bei populiariausiose tinklalaidžių platformose Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts.

Ši audioknyga pasaulį išvydo bendradarbiaujant Lietuvos kultūros institutui, Austrų kultūros forumui, Čekų centrui, Prancūzų institutui, Goethe‘s institutui, Rumunų kultūros institutui Tel Avive, Slovėnijos Respublikos ambasadai ir ES delegacijai Izraelio valstybėje. „Europe Readr“ yra EUNIC Global ir Slovėnijos prezidentavimo ES Tarybai iniciatyva, prieinama nemokamai.

Pranešimą paskelbė: Agnė Grinevičiūtė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą