Verslas

Kaišiadorių krašto verslas išgyvena Renesansą

Strategiškai patogioje vietoje, tarp Vilniaus ir Kauno miestų, įsikūrusioje Kaišiadorių rajono savivaldybėje pastebimas didžiulis verslo suaktyvėjimas. Nuo šių metų pradžios iki 2021 m. birželio 18 d. savivaldybėje įsteigtos 54 naujos bendrovės, kai tuo tarpu per visus 2019 m. tokių įmonių buvo 55. Prognozuojama, kad iki metų galo naujai įsteigtų įmonių skaičius peržengs ir 2020 m. rekordą, kai per vienerius metus krašte buvo įsteigtos 63 bendrovės. Apžvelkime priežastis, nulėmusias augantį verslo susidomėjimą Kaišiadorių kraštu.

Strateginė vieta vilioja verslininkus

Vienas iš didžiausių pranašumų, kuriuos pastebi Kaišiadorių krašte veiklas vykdantys verslininkai, yra strateginė krašto vieta. Būdami tarp Vilniaus ir Kauno, Kaišiadorys tampa puikia vieta vystyti tiek gamybą, tiek ir kaimo turizmą. Todėl krašte veikia net kelios dešimtys kaimo turizmu besiverčiančių įmonių. Viena tokių bendrovių – 2020 m. veiklą pradėjusi Aušros ir Vyginto Katkauskų MB „Nonna vila“.

Aušra ir Vygintas Katkauskai apleistą Bačkonių kaimo sodybą savo darbščiomis rankomis pavertė itališku žavesiu išsiskiriančiu rojaus kampeliu. Kerinčia gamta ir ramybe pasižyminčią sodybą jau yra atradęs ne vienas Lietuvos didmiesčių gyventojas, todėl šeima džiaugiasi ne tik verslo vystymo galimybėmis, bet ir puikiomis sąlygomis realizuoti savo idėjas. O jų gausa gali patenkinti net ir išrankiausių poilsiautojų poreikius. Sodyboje apsilankęs klientas ras ne tik ramybę ir gryną orą, bet ir su Aušra bei Vygintu kartu keps šakotį ant laužo, irstysis ežere su irklentėmis ar pasimėgavęs karšta pirtimi skanaus puikiuosius „Nonna“ šonkauliukus. Tuo tarpu istorijos mylėtojai galės pasigrožėti šalia vilos esančiu ir LDK didybę menančiu piliakalniu.

„Didžiausias Kaišiadorių krašto pranašumas yra puiki strateginė vieta ir nuoširdūs žmonės. Institucijos čia išties veikia. KTVIC  (Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras – aut. past.) buvo pirmoji vieta, kur atėjome pasikalbėti ir pasidomėti mūsų idėjos realizavimu, ir ten tokia gera emocija, tiek patarimų, palaikymo, kad nusprendėme veikti iškart, ilgiau negvildenome idėjos galvoje, o paleidome ją į pasaulį“, – teigia Aušra Katkauskienė.

Įžvelgia ir Rail Baltica kuriamą potencialą

Nors planuojama, kad Kaišiadorių kraštą kirsianti europinė Rail Baltica vėžė pradės pilnai veikti 2026 m., tačiau įžvalgesni verslininkai jau dabar regi didėsiantį potencialą ir siekia įsikurti Kaišiadorių krašte. Vienas tokių verslininkų yra UAB „Hausita“ direktorius Jonas Grenda. Bendrovė užsiima nendrinių stogų dengimo, remonto ir priežiūros darbais, taip pat stato karkasinius ir modulinius namus. Aukštą įmonės produkcijos kokybę liudija tai, kad nendriniai UAB „Hausita“ stogai puošia ir garsiojo Lietuvos liaudies buities muziejaus Rumšiškėse pastatus.

Pasak Jono Grendos, įmonė ketina plėstis ir šiuo metu yra sutelkusi dėmesį į savo unikalumo paieškas. Viena iš sričių, kuriose yra ieškoma unikalumo, žaliosios statybos.

„Vienas didžiausių pranašumų yra patogi lokacija, ypač dirbant statybų sektoriuje, neprailgsta kelionės į bet kurį Lietuvos kraštą. Be to, vyksta nemažai projektų, skatinančių steigti verslus Kaišiadoryse bei rajone. Tikrai rekomenduočiau. Nauja Rail Baltica linija ir naujų gyvenamųjų kvartalų plėtra suteikia galimybę mieste kurtis jauniems specialistams. Rajonas patogus plėtoti aukštąsias technologijas. Tad investavimas į erdves, kuriose galėtų dirbti sugrįžę freelanceriai, taip pat perspektyvi kryptis“,- tikina Jonas Grenda.

Savivaldybė skatina verslą

Verslo plėtrai Kaišiadoryse nemažą įtaką turi ir Kaišiadorių rajono savivaldybės skiriama parama smulkiojo verslo subjektams. Ši priemonė ne tik leidžia visiškai padengti įmonės steigimo kaštus, ne didesne nei 200 Eur suma finansuoti kvalifikacijos kėlimo kursus, tačiau ir gali būti pasitelkta verslo idėjos įgyvendinimui. Vienam verslui  skiriama iki 3000 Eur siekianti. Kaišiadorių rajono savivaldybė savo 2021 m. biudžete šiai priemonei numatė 40 000 Eur dydžio sumą.

Nauja ES finansinė perspektyva – naujos galimybės

Kalbant apie verslo plėtros galimybes ateityje, reikia atkreipti dėmesį į vieną ypač svarbų akcentą. Visa Europos Sąjunga žengia į naują finansavimo perspektyvą. Lietuvai ji aktuali tuo, kad pirmą kartą šalis susiskirstyta į du regionus. Pirmasis yra Vilniaus regionas, kurį sudaro Vilniaus apskrities savivaldybės. Antrasis regionas yra Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionas. Būtent šiam regionui naujoje ES finansų perspektyvoje numatomas didesnis ES finansavimas. Na, o Kaišiadorių rajono savivaldybė patenka būtent į šią zoną. Todėl tikėtina, kad didesnis ES finansavimas ateityje prisidės prie dar efektyvesnio krašto augimo.

Pranešimą paskelbė: Audris Narbutas, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą