Įvairenybės

Kairiųjų aljansas smerkia Putino režimo agresiją Ukrainoje!

Skaičiuojant civilių mirtis šiandien Putino režimo pradėtoje atakoje prieš Ukrainą (ir jau aštuonerius metus besitęsiančiame kare) – Lietuvos kairei nepaprastai svarbu išreikšti palaikymą tiems, kurie beprecedentės agresijos fone neteko ir rizikuoja netekti namų, artimųjų, kaimynų ir bendradarbių. Kartu ir ateities.

Solidarumas su Ukraina ir taikos užtikrinimas – neatsiejami nuo socialinių reformų šalies viduje. Prieš kelias valandas Ukrainos kairysis „Socialinis judėjimas“ pareikalavo vyriausybės nacionalizuoti strategines įmones ir milijardierių nuosavybę tam, kad visuomenei būtų garantuota prieiga prie vaistų, transporto, būsto bei maisto. Judėjimo narės ir nariai teigia, kad valstybės politika karo metu turi būti orientuota į darbuotojų interesus. Šalies gyventojai yra kviečiami burtis į savanorių ratus, organizuoti pagalbos tinklus bendruomenėse ir profsąjungose. Tarptautinės kairės jie prašo garsiai pasisakyti už Rusijos pajėgų išvedimą iš Ukrainos teritorijos nedelsiant, už karinių veiksmų nutraukimą ir už taiką – taiką, kuri niekad nebus įmanoma be socialinių reformų Ukrainoje. Solidarumas su Ukrainos kairiaisiais, o kartu ir su šalies pilietine visuomene aprėpia reikalavimą, kad vakarų valstybės tuoj pat nurašytų Ukrainos išorės skolas. Reikalingos sankcijos, nukreiptos prieš Putino režimą ir jo oligarchinę bazę. Deja, bet kosmetinės sankcijos apie kurias šiandien kalba tiek mūsų valdžia, tiek ir vakarai atrodo bedantės. Mes turime reikalauti ženklaus nešvariomis lėšomis įgyto Rusijos oligarchų turto apmokestinimo arba pastarojo turto konfiskavimo tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek ir Europos Sąjungos šalyse.

Priešingai nei tai daro kai kurie Lietuvos valdančiųjų ir jų komentatorių sluoksniai, šiandien privalu reikšti solidarumą ir su Rusijos žmonėmis, kurie puikiai supranta, kad šis karas ilgainiui atneš tik kančias ir skausmą. Jau daugelį metų jų pastangos priešintis agresyviai užsienio politikai yra represuojamos. Viena Rusijos „Socialinio judėjimo“ narė šįryt linkėjo savo šalies kariuomenei „revoliucinio pralaimėjimo“ ir tai darė ne iš neapykantos paskatų, o iš meilės. Anot jos, Putino režimas bando sugrąžinti šalies ekonomiką, kultūrą ir visuomenę atgal į tamsią praeitį. Tad pralaimėjimas kare garantuos Rusijos piliečiams oresnę ateitį, leis atverti akis į tai, ką iš tikrųjų maskuoja Putino valdžia (kraštutinės dešinės – atvirai šovinistinę – politiką ir visuomeninę degeneraciją) bei suteiks ryžto kovoti už ekonominę demokratiją ir socialinį teisingumą.

Kairiųjų Aljansas reiškią solidarumą su Ukrainos profsąjungomis, pilietine visuomene, tautinėmis mažumomis, LGBTQ+ bendruomene ir visomis išnaudojamomis grupėmis. Mes visapusiškai palaikome antikarinį judėjimą Rusijoje ir smerkiame Putino režimo agresiją Ukrainoje.

Komentarams:

Jokūbas Sąlyga KA narys

mob. + 37067328818

Pranešimą paskelbė: Jolanta Bielskienė, Kairiųjų aljansas

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą