Laisvalaikis

Kaip tvarka namuose įtakoja mūsų mintis

Vargu ar sutiksite žmogų, kuriam namų valymas yra toks hobis, kuriam jis siekia skirti kiekvieną laisvą minutę. Žmogus pasitenkinimą gauna ne iš paties tvarkymo proceso, o iš jo rezultato. Ar pastebėjote, kad tvarkingi namai palieka ramybės ir pilnatvės jausmą? Remiantis moksliniais tyrimais ir psichiatrų nuomone, švarūs ir gerai sutvarkyti namai daro didelę įtaką mūsų psichologinei gerovei.

Netvarka namuose kai kuriems yra erzinantis laikinas reiškinys, kurį sukelia elementarus laiko trūkumas. Kitiems tai yra norma. Senovės kinų Feng Shui mokymų adeptai teigia, kad netvarka ir nešvara namuose neigiamai veikia ne tik žmogaus nuotaiką, bet ir jo:

 • fizinę būseną;
 • santykius su kitais žmonėmis;
 • finansines galimybes.

Daugelio medicinos srities mokslininkų tyrimų rezultatai rodo, kad reguliarus namų valymas teigiamai veikia fizinę būklę ir sveikatą. Padeda sumažinti kvėpavimo takų patologijų atsiradimo ir vystymosi riziką. Valymas suteikia papildomą fizinį aktyvumą, kuris yra būtina sveikos gyvensenos sąlyga.

Kad jūsų namų valymo procesas duotų tikrai teigiamą poveikį, neturėtumėte pamiršti apie saugių ploviklių naudojimo svarbą. Plačiau apie priemones, kurios jums padės palaikyti švarą namuose.

Kaip tai veikia ezoterikos požiūriu

Psichologijos požiūriu švara, kaip ir grožis, teigiamai veikia žmogaus psichologinę būseną. Daugelio eksperimentų rezultatas buvo išvada, kad tvarkos šalininkai daug rečiau kenčia nuo psichologinių sutrikimų.

Be to, reguliaraus valymo rezultatai yra šie:

 • sumažina nerimo ir nepasitikėjimo savimi lygį;
 • depresinių sąlygų sumažinimas;
 • padidėjęs aktyvumas, organizuotumas;
 • psichologinės nuotaikos gerinimas;
 • gyvybingumo antplūdžio jausmas.

Jei mus supa tvarka, mes galime tiesiog atsipalaiduoti ir mėgautis gyvenimu. Žmonės, kurie moka viską tvarkingai išlaikyti, yra labiau organizuoti ir sėkmingi gyvenime. Taigi fizinė ir psichologinė žmogaus sveikata tiesiogiai priklauso nuo namų švaros.

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

One Comment

 • Patricija

  Visiškai sutinku su išreikštomis mintimis. Pati labai prastai jaučiuosi kai namuose daiktai mėtosi ne vietose, o ant paviršių matosi dulkės. Todėl tikrai kiekvieną rytą pradedu nuo šluostės ir dulkių nuvalymo, nes pačiai daug maloniau po dienos darbų grįžti į tvarkingus namus.

Parašykite komentarą