Verslas

Kaip sutaupyti maistui, bet nepaaukoti kokybės: 7 rekomendacijos apsipirkimui

Planuoti ir protingai valdyti asmeninį biudžetą šiandien kaip niekad svarbu. Dėl augančių kainų tenka iš naujo įvertinti savo poreikius, o kartais apsiperkant ir pataupyti – atsisakyti mėgstamų produktų ar ieškoti pigesnių alternatyvų.

Tad kaip nepaaukoti kokybės, tačiau sutaupyti ir tikslingai apsipirkti? Rekomendacijomis dalijasi elektroninė maisto ir kasdienių prekių parduotuvė „Barbora“.

Koks jūsų biudžetas?

Prieš ketindami apsipirkti, išsiaiškinkite, kiek pinigų šiuo metu išleidžiate maisto produktams ir kiek norėtumėte sutaupyti. Išsikeltas taupymo tikslas leis nustatyti kiekvieno apsipirkimo sumos lubas.

Žinoma, svarbu, kad suma būtų reali ir įgyvendinama – neapgaudinėkite savęs nustatydami per žemą išlaidų ribą.

„Apsiperkant elektroniniu būdu rekomenduojame tiesiog sekti matomą galutinę krepšelio sumą. Jeigu ji viršija nustatytas lubas, patogu peržiūrėti visą krepšelį ir dar kartą įvertinti, ar tikrai visų produktų reikia. Apsipirkimą visada galima pradėti ir nuo specialios skilties, kur pateikiami visi produktai tuo metu parduodami su nuolaida“, – pataria J. Gižaitė-Tulabienė, „Barboros“ komunikacijos vadovė.

Prieš rinkdamiesi prekes, pavalgykite

Regis, sena kaip pasaulis taisyklė – niekada neapsipirkinėkite alkani, net jei tai darote internetu! Šis faktas patvirtintas Kornelio universiteto atliktame tyrime, įrodančiame, kad būdami alkani, žmonės apsipirkinėdami išleidžia gerokai daugiau pinigų ir perka daugiau kaloringų produktų.

Tad gera pradžia taupyti pinigus – vengti impulsyvių pirkinių.

Prekės ženklo keitimas

Dauguma turi savo mėgstamus prekės ženklus ir yra linkę pirkti jų produktus, net jei šių kainos – didesnės nei konkurentų. Nusprendus apsipirkinėti atidžiau, naudinga peržiūrėti ir kitų to paties prekių segmento gamintojų produkcijos asortimentą – taip galima įsigyti tokios pat, o kartais ir geresnės kokybės gaminių už mažesnę kainą. Svarbiausia – patyrinėti.

Nufotografuokite šaldytuvą!

Prieš keliaudami į parduotuvę, nusifotografuokite savo šaldytuvo turinį, kad prieš akis matytumėte, kokių produktų jau turite, o ko trūksta. Jei perkate internetu, krepšelį galite susidėti tiesiog atsidarę šaldytuvo dureles ir patikrinę, kuo reikėtų šaldytuvą papildyti. Tai padės nusipirkti tik tai, ko tikrai reikia.

Panaudokite visus turimus produktus

Kiekvienas yra susidūręs su situacija, kai maisto produktų galiojimo laikas eina pabaigos link jų nespėjus suvalgyti. Nelaukite, kol galiojimo laikas galutinai pasibaigs ir maistą teks išmesti – produktus verčiau dėkite į šaldiklį ir turėkite tol, kol jų prireiks. 

Šaldyti galima daugybę produktų, o kartais tai tampa itin puikiu sprendimu – štai šaldyti ananaso griežinėliai karštą vasaros dieną gali atstoti gaivius ledus.

Planuokite, ką valgysite

Suplanuotas valgiaraštis leidžia numatyti, kokių produktų tikrai reikės, taip pat paderinti produktus taip, kad jie visi būtų suvartoti iki galo. Planavimas bent kelioms dienoms į priekį leidžia išvengti spontaniško nebūtinų skanėstų pirkimo.

Gaukite informaciją apie specialius pasiūlymus

Galbūt ir neturite didelio ūpo sekti akcijas ir specialius kainų pasiūlymus, tačiau iš tiesų tai gali leisti sutaupyti iki keliolikos eurų kas kartą apsiperkant. Be to, nuolaidos taikomos vis kitiems produktams, tad tai – ir puiki proga išbandyti naujus skonius, susiplanuoti dar nebandytus receptus ir praplėsti savo kasdienį meniu per daug neišlaidaujant.

 

Pranešimą paskelbė: Virginija Sližauskaitė , BARBORA, UAB

Parašykite komentarą