Politika ir teisė

Kaip Rusijos periodinė spauda regi Baltijos šalis

Vasario 25 d. Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete vyks Viktoro Denisenkos disertacijos „Rusijos periodinės spaudos požiūris į Baltijos šalis geopolitinių pokyčių kontekste (1991–2009)“ gynimas.

Vienos valstybės požiūris į kitą visuomet yra svarbus tarptautinių santykių veiksnys, o nestabilioje geopolitinėje erdvėje jis yra dar reikšmingesnis. Rusijos periodinėje spaudoje kuriamas Baltijos šalių įvaizdis – kaip dalis prieš šias valstybes nukreiptos informacinės agresijos. Išanalizavęs 1991–2009 m. laikotarpio populiariausius Rusijos periodinės spaudos leidinius („Argumenty į fakty“, „Komsomolskaja pravda“ ir „Izvestija“), į klausimą, kaip kito Rusijos požiūris į Baltijos šalis, atsakė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto doktorantas Viktoras Denisenko.

Tyrimas parodė, kad Baltijos šalių aktualijoms Rusijos periodinėje spaudoje skiriamas nuolatinis dėmesys. Į Baltijos šalis periodinė Rusijos spauda žvelgia kaip į geopolitiškai vientisą regioną, o atskiri Lietuvos, Latvijos ir Estijos vaizdiniai pateikiami kaip integralios vaizdinio dalys. Autorius priėjo išvados, kad Rusijos periodinėje spaudoje dominuoja kompleksiškai formuojamas negatyvus požiūris į šį regioną.

„Rusijos periodinė spauda požiūrį į Baltijos šalis formuoja panaudodama įvairias propagandos technikas: publikacijos pasižymi propagandai priskiriamais elementais. Propagandinio pobūdžio informacijos turinys rodo, kad Rusijos periodinė spauda iš esmės orientuojasi į oficialų Rusijos valdžios formuojamą diskursą. Šios tendencijos stiprėjimas ypač pastebimas 2008–2009 metų tyrimo laikotarpiu“, – tvirtina V. Denisenko.

V. Denisenko disertaciją gins siekdamas gauti socialinių mokslų srities komunikacijos ir informacijos krypties daktaro laipsnį. Mokslinio darbo vadovas – prof. dr. Žygintas Pečiulis. Gynimas vyks vasario 25 d. (ketvirtadienį), 13 val. Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Spaudos teatre (Saulėtekio al. 9, Vilnius).

Išsamiau:
Viktoras Denisenko. „Rusijos periodinės spaudos požiūris į Baltijos šalis geopolitinių pokyčių kontekste (1991–2009)“. Vilniaus universiteto biblioteka; Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą