Laisvalaikis

Kaip pasinaudoti tinkamiausiu metų laiku ir apsipirkti internetu pigiau?

Elektroninėse parduotuvėse įvairių prekių dažnai galima įsigyti pigiau. Tačiau net ir renkantis prekes tik internetu, visada galima sutaupyti papildomai.

Pateikiame tris patarimus, kaip internetu apsipirkti pigiau.

1. Išnaudokite pirkėjų laiką po didžiųjų švenčių

Nors po šventinio laikotarpio jau praėjo daugiau nei mėnuo, prekybos apimtys vis dar yra sumažėjusios. Tai palankus metas pirkėjams – el. parduotuvės, siekdamos išlaikyti stabilų pardavimų lygį, mažina kainas bei skelbia kitas akcijas, o tuo pasinaudojus, galima sutaupyti dešimtis ar net šimtus eurų.

Kainų palyginimo portalo „Pricer.lt“ įkūrėjas Arūnas Vizickas teigia, kad antroji žiemos pusė – tai palankus metas pasirūpinti pirkiniais, kurie įprastai daugiausia dėmesio susilaukia šventiniu laikotarpiu.

„Prekybininkams pirmieji mėnesiai po švenčių pasižymi apyvartos sumažėjimu. Didžiausias pardavimų kritimas fiksuojamas prekių, kuriomis įprastai pasirūpinama prieš didžiąsias metų šventes, kategorijose – buitinės technikos ir elektronikos. Planuojantiems tokius pirkinius – dabar palankus metas tai padaryti“, – teigia „Pricer.lt“ vadovas.

A. Vizickas pastebi, kad šie metai kiek skiriasi nuo ankstesnių – apie išpardavimus komunikuojama kiek mažiau nei įprastai. Tačiau tai nereiškia, kad jų nėra – „Pricer.lt“ vadovas pirkėjams pataria skirti daugiau laiko akcijų paieškoms.

 2. Planuokite pirkinius – sutaupysite papildomai

„DPD Lietuva“ pardavimų ir rinkodaros vadovo Baltijos šalims Gabrieliaus Bilevičiaus teigimu, nors sekti įvairias nuolaidas ir tendencijas yra svarbu, tačiau tai tikrai ne vienintelis būdas apsipirkimo metu išleisti mažiau.

„Pirkėjams patarčiau planuoti apsipirkimus ir vienu metu įsigyti daugiau daiktų, taip sumažės pristatymo kaštai, o kai kurios el. parduotuvės nuo tam tikros sumos daiktus atveža nemokamai. Tai labai aktualu daug perkantiems žmonėms, nes per mėnesį įsigyjant bent po kelias prekes, suma gali pasiekti ir kelias dešimtis eurų“, – aiškina G. Bilevičius.

Jo teigimu, į internetinę rinką ateinant vis daugiau drabužių parduotuvių, planuoto pirkimo svarba išauga dar labiau.

„Perkant drabužius ar avalynę internetu, netenkama galimybės gyvai pamatyti, ar dydis ir spalva atitiks lūkesčius. Dėl to visada geriau užsisakyti kelių spalvų ar dydžių drabužius, o netinkamus išsiųsti atgal. Tai papildomas būdas sutaupyti, nes nesėkmės atveju nereikia vėl iš naujo užsisakinėti ir mokėti už siuntimą. Kai kurios parduotuvės prekes pristato iškart su grąžinimo lipdukais, todėl netikusius daiktus išsiųsti atgal galima vienu kartu“, – teigia „DPD Lietuva“ atstovas.

3. Pasinaudokite augančia pasiūla

A. Vizicko teigimu, laikai, kai internete buvo galima įsigyti tik buitinę techniką ar elektroniką jau baigėsi. Sparčiai augant skirtingų kategorijų prekių pasiūlai el. parduotuvėse, daugėja ir pigesnių alternatyvų prekybos tinklams, o tai akivaizdi nauda pirkėjui.

„Internetinėse parduotuvėse ne tik galima rasti žemesnes kainas, bet ir, vis dažniau, platesnį asortimentą. Tam tikros produktų grupės, pavyzdžiui, kava, kūno priežiūros prekės, buitinė chemija prekybos centruose įprastai matomos su didesniais antkainiais nei el. parduotuvėse, o ir pasirinkimas pastarosiose neretai būna didesnis. Ieškant tokių prekių internete, galima ne tik sutaupyti, bet ir rinktis iš daugiau pasiūlymų“, – sako „Pricer.lt“ vadovas.

Pranešimą paskelbė: Justė Karpavičiūtė, UAB „Gravitas Partners”

Parašykite komentarą