Studijos

Kaip pamatyti tai, ko dabar nematai?

VšĮ Pažangūs sprendimai sukūrė ir skelbia apie praktinį nuotolinį seminarą sužadėtiniams, norintiems pasitikrinti, ar jų santuoka išliks iki gyvenimo pabaigos ir kokia ji bus.

Šiandien kuriame santuokas ir pasižadame būti kartu iki gyvenimo pabaigos. Tai darome laisva valia bei pasikliaudami savo jausmais. Kuo tai baigiasi? – beveik kas antra pora išsiskiria po vidutiniškai 13 bendro gyvenimo metų, o su vienu iš tėvų palieka augti apie 6,7 tūkst. vaikų.

Kad galėtumėte išvengti skyrybų ar gyvenimo su nemylimu žmogumi – kaip kalėjimo kameroje iki gyvos galvos – VšĮ Pažangūs sprendimai sukūrė ir skelbia apie praktinį nuotolinį seminarą sužadėtiniams – Pasirengimas ilgalaikei, laimingai santuokai.

Kaip sako programos autorius – porų psichologas Mykolas Truncė: „Meilė būtina, tačiau nepakankama sąlyga gyventi laimingoje šeimoje iki gyvenimo pabaigos“. Ko gi čia trūksta? Ogi trūksta žinojimo, kas mūsų laukia ateityje, kur gali kilti konfliktai ir gebėjimų spręsti iškilsiančias bendro gyvenimo problemas bei bendrauti taikiai.  Jei to sužadėtiniai nesupranta, jų laukia skyrybos.

Užpildydami išankstinio pasirengimo seminarui su daugiau nei 40 klausimynų ir gavę patyrusio šeimų išsaugojimo eksperto Mykolo Truncės paaiškinimus, sužadėtiniai gali įsivertinti:

– kurioje srityje kiekvienas turi patobulėti,

– ko jiems reikia išmokti, kad gyventų darnoje iki gyvenimo pabaigos, o ne kariaudami vienas su kitu tarsi kalėjimo kameroje.

Sužadėtiniai santykių pradžioje net nenutuokia, kas jų laukia ir negali įvertinti, ar aš ir antra pusė esame tam pasirengę. Susidūrę su sunkumais bei neturėdami reikiamų gebėjimų bendrauti taikiai, susibarame, įžeidžiame, įskaudiname bei vienas kitą atstumiame. Taip diena po dienos, vidutiniškai po 13 m. skiriamės (žiūr. Priedą)

Praktinį seminarą „Sužadėtinių pasirengimas ilgalaikei, laimingai santuokai“ sudaro dvi dalys:

  • Pasirengimo seminarui užduotys (daugiau nei 40),
  • 8 ak. val. seminaro įrašas, kuriame kiekvienos užduoties atlikimo rezultatus komentuoja šeimų išsaugojimo ekspertas, Mykolas Truncė.

Sužadėtiniai, matydami savo užduočių atlikimo rezultatus ir gavę santykių eksperto paaiškinimus, interpretacijas bei galimą įtaką savijautai ir santykių darnai, nusprendžia, ar reikia su tuo, ką nors daryti, ar ne. Jei vienas kuris ar abu nusprendžia patobulinti save, tai jie gauna gaires, kaip tai padaryti. 

Tik pasirengę svarbiausiam, sudėtingiausiam ir ilgiausiai trunkančiam gyvenimo projektui – Darni Šeima – gali tikėtis ilgalaikės ir laimingos santuokos.

Pranešimą paskelbė: Mykolas Truncė, Mykolas Truncė

Parašykite komentarą