Studijos

Kaip klasikinis istorinis romanas tapo miuziklu?

Vilniaus kolegijos Scenos meno katedra, išleidusi gausų būrį aktorių, sausio paskutinę savaitę žiūrovams padovanojo miuziklą „Maskvos romanas“. Šis studentų baigiamasis projektas – tai puikus bendradarbiavimo ir kūrybiškumo pavyzdys.

Sausio 27 d. Scenos meno katedros įvykęs miuziklas „Maskvos romanas“ (baigiamasis Muzikinio teatro studijų programos diplomantų projektas).

Miuziklas „Maskvos romanas“ (režisierius  Saulius Bareikis), paremtas L. Tolstojaus klasikiniu istoriniu romanu „Karas ir taika“ (rus. Война и мир) papasakojo istoriją apie keturių aristokratijos atstovų šeimų – Bezuchovų, Kuraginų, Bolkonskių ir Rostovų santykius, kurie pynėsi XIX a. Rusijos aukštuomenės gyvenime. Siužetas privertė įsijausti į pagrindinių herojų Natašos Rostovos ir Pjero Bezuchovo tikrosios meilės istoriją, o besirutuliojantys, personažus jungiantys įvykiai privedė juos prie didžiųjų ir esminių klausimų atsakymų.

Šio miuziklo režisierius – Saulius Bareikis; muzikos vadovas – Povilas Butkus; choreografė – Eglė Kančauskaitė; scenografė – Kotryna Rupainytė; kostiumų kūrėjos: lekt. Erika Gudienė ir Mados dizaino studijų programos MD20 grupės studentės; kostiumų dizainą įgyvendino VIKO MTF Mados dizaino katedros praktikų centro darbuotojos: Gražina Skripkienė, Danutė Stravinskienė, Rasa Laurinavičienė ir Mados technologijų ir verslo studijų programos MI19 grupės studentės; įvaizdžio dizainą sukūrė: Mados dizaino katedros vedėja Silvija Grušnienė, lektorė Inga Čirvinskienė, Įvaizdžio dizaino studijų programos IV20 ir IV19 grupių studentės.

 „PAGALIAU!!! Ilgai lauktas ir ruoštas mūsų kurso baigiamasis miuziklas pagaliau pamatė dienos šviesą, o mes – savo mylimiausią žiūrovą! Šis baigiamasis pasirodymas yra visų 3,5 mokslo metų vaisius, jame atsispindės absoliučiai viskas, ko mes išmokome ir kuo esame pasiruošę pasidalint su visais. Nekyla abejonių, kad šis pasirodymas mums labai brangus, mes jaudinamės ir nekantraujame tuo pačiu metu, nes būtent su šiuo akordu mes žengsim į profesionalių aktorių ir atlikėjų pasaulį. Tai nebuvo lengvas kelias, turėjome daug iššūkių, tačiau drąsiai galiu teigti, kad mes pasiruošę! O kaip tai mums pavyks – spręsti tiktai Jums, gerbiamieji draugai!“ pažymėjo Konstantin Novopolskij,  pagrindinio vaidmens atlikėjas.

Goda Eidintaitė, įkūnijusi Natašą Rsotovą, pasidžiaudė, kad „šio miuziklo statymas – tai tikrai geriausias dalykas, įvykęs per šiuos metus! Kūrimo procese patobulėjau ne tik kaip atlikėja bei aktorė, bet ir kaip asmenybė. Be proto pamilau grafaitę Natašą, kurią ir įkūnijau miuzikle. Dabar šis personažas tikrai užima didelę dalį mano širdyje. Tikiuosi, žiūrovai taip pat ją pamils. Visi labai laukėme premjeros ir galimybės pasidalinti darbu, į kurį įdėjome tiek daug širdies!“

„Kai kartu pasijungia aktorinis meistriškumas, sceninis judesys, šokis ir dainavimas – supranti, kokio nerealumo yra miuziklo žanras, bet niekaip negali suprasti, kokioje fantastiškoje vaizduotėje turėjo gimti visas šis universalus kūrinys, kuriame turėjome garbės atlikti savo roles“ – Laurynas Sventickas,

Vaidinę studentai: Nataša Rostova – Amanda Radzevičiūtė / Goda Eidintaitė, Pjeras Bezuchovas – Konstantin Novopolskij, Nikolajus Bolkonskis – Konstantin Novopolskij, Sonia Rostova – Rusnė Navickaitė, Marja Dmitrijevna – Mingaudė Kotryna Zujūtė / Vaiva Kalinauskaitė, Anatolijus Kuraginas – Laurynas Sventickas, Helena Bezuchova – Gabija Puodžiūnaitė / Vaiva Kalinauskaitė, Fedia Dolochovas – Tadas Viržintas, Merė Bolkonskaja – Greta Stenianskytė / Odeta Pocevičiūtė, Andrėjus Bolkonskis – Džiugas Paulius Karoblis, Balaga – Džiugas Paulius Karoblis, Servantas – Džiugas Paulius Karoblis.

Renginio nuotraukas galima pamatyti čia

Pranešimą paskelbė: Miglė Pilvelytė, Vilniaus kolegija

Parašykite komentarą