Bankai ir Draudimas

KA RINKTIS: BANKĄ AR KREDITO UNIJĄ?

Dauguma pagalvojame ar galime ekonominiu sunkmečiu pasitikėti finansines paslaugas teikiančiomis įstaigomis. Svarstome ką rinktis komercinį banką ar kredito uniją? Banko reputacija yra svarbiausias kriterijus pastarąjį pusmetį konservatyviai investavusiems indėlininkams, parodė vtv.lt užsakymu atliktas tyrimas. Tačiau krizės metu, savo finansus patikėti užsienio bankams gali būti labai rizikinga.
Jau kuris laikas matome, kad „ paskolų portfelis bankų sistemoje mažėja – kitaip tariant, į bankus sugrįžta daugiau pinigų, negu šie paskolina. Šiuos pinigus, be abejo, jie išveža atgal – grąžina anksčiau paimtus kreditus, kuriuos naudojo šitai kredito ekspansijai Lietuvoje”, Lietuvos radijui teigė Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktoriaus Raimondas Kuodys. Tokia situacija stabdo paskolų išdavimą.
Visiškai kitokia situacija susiklostė kredito unijose, kurios tenkina tik savo narių socialinius, ekonominius poreikius – priimdama indėlius ir teikdama paskolas. Visi nariai yra kaip vieninga bendruomenė! Kredito unija padeda vystyti ir plėtoti vietos verslą, pinigai pasilieka bendruomenėje ir iš to turi naudą visi – tiek gyventojai, tiek ir vietinės įmonės ar organizacijos.
Remiantis apklausa.lt portalo pateiktomis išvadomis 20% apklaustųjų naudojasi kredito unijų paslaugomis. Didėjantį žmonių, besinaudojančių kredito unijų paslaugomis, skaičių patvirtina ir 2009 m. kredito unijų 60% padidėjęs pelnas.
Paklausta, kredito unijos „Sveikatos kreditas“ klientų aptarnavimo skyriaus vadovė Eglė Biškauskienė, kaip vertina unijos finansinę būklę, sakė, kad finansiškai jaučiamės stabilūs, skirtingai nei bankai mes investuojame tik į Lietuvos vyriausybės vertybinius popierius, todėl kredito unijos narių sukauptas turtas – saugus.
“Sveikatos kreditas“ narių pinigai, atvirkščiai, nei komerciniuose bankuose, pasilieka Lietuvoje. Šiandien tiek žmonės, tiek smulkusis bei vidutinis verslas vis dažniau savo finansinius reikalus patiki kredito unijai „Sveikatos kreditas“.
„Sveikatos kreditas“ ne pelno siekianti organizacija, padidėjusi paklausa ir paskatino mus plėtrai. Nuo šiol mūsų paslaugų teikimo ratas ir galimybės dar padidėjo. Dabar mūsų unijos nariais gali tapti ne tik Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono gyventojai, bet ir Šilutės raj., Šilalės raj., Rietavo raj., Plungės raj., Kretingos raj. ar Palangos mieste gyvenantys, dirbantys ar besimokantys. Matome didelį potencialą šiame rinkos segmente, be to tikimės būti paklausūs šių rajonų finansiniame sektoriuje“ – dalijasi savo planais valdybos pirmininkė/administracijos vadovė Lilijana Stončienė.
Tai gi ar verta abejoti, kas saugiau. Jau kuris laikas lietuviai mieliau renkasi lietuvišką prekę. Dabar jau pasitiki ir lietuviškomis finansinėmis paslaugomis. Juk be jokios abejonės, saugios investicijos suteikia saugumo ir pasitikėjimo rytdiena jausmą, o tai ypač svarbu šiandieninėje situacijoje.

Parašykite komentarą