Įvairenybės

Ką daryti, kai negali įeiti į automobilį?

Automobilių spynų meistrai gali pasidalinti dešimtimis įvairiausių istorijų, kodėl žmogui buvo reikalingas avarinis automobilio atrakinimas. Gali užsitrenkti ir užsirakinti durys, o raktai likti viduje. Gali sugesti spyna, o gali raktas nulūžti spynelėje. Gali užstrigti raktas užrakinimo spynelėje, o galbūt bagažinė nebeatsidaro.

Ten kur spynos, ten ir istorijos. Tačiau ką daryti, jei tokios istorijos sūkuryje atsidūrėte jūs? Kaip elgtis, ką galite padaryti patys, o kada jau neišvengiamai kviesti meistrus avariniam automobilio spynos atrakinimui?

Išlikite ramūs

Pasaulis neapsivers, jei pavėluosite į susitikimą ar grįšite namo vėliau. Tačiau ramus ir sukoncentruotas protas leis lengviau sudėlioti prioritetus ir nuspręsti ką daryti. Visada atkreipkite dėmesį į kelias detales.

Pirma, ar situacija kelia pavojų sveikatai ar gyvybei? Jei automobilyje vaikas ar augintinis, o automobilis ant kaitrios saulės –svarbi kiekviena minutė. Skambinkite 112, tuomet skambinkite avariniam spynų atrakinimui. Tokioje situacijoje galbūt net teks daužti stiklą, tačiau rekomenduojama gerai įvertinti situaciją, ar galima tai daryti patiems, nes galite sužeisti esančius automobilio viduje.

Antra, kuomet apima panika, dažnai nepastebime akivaizdžių dalykų. Todėl pirmiausia apeikite visas duris, patikrinkite bagažinę – galbūt užsitrenkė tik jūsų durys, o visa kita liko atvira ir galite laisvai įeiti į automobilį.

Prisiminkite ar turite atsarginius raktus

Jei raktai liko užrakinti viduje, prisiminkite ar turite kitus raktus, kuriais galite atrakinti automobilį? Jei automobilyje nėra vaikų ar gyvūnų ir niekam nekyla pavojus, tuomet jums tereikia parvažiuoti namo taksi ar viešuoju transportu, pasiimti raktus ir grįžus atsirakinti automobilį. Žinoma, darant prielaidą, jog namų raktai taip pat neliko viduje. Bet galbūt į namus gali įleisti namiškiai.

Atsarginis automobilio raktas yra svarbus įvairiose situacijose, juk raktą galima pamesti, jis gali nulūžti ir pan. Tad jei įsigijote naudotą automobilį ir jis tik su vienu raktu, tuomet pasigaminkite atsarginį ir turėkite jį namuose. Galbūt jums niekada jo neprireiks, tačiau geriau turėti nenaudojamą, nei tą blogiausią dieną savo gyvenime, gailėtis, jog neturite atsarginio rakto.

 Sugedus – kvieskite spynų meistrą

Kartais raktas sukasi labai sunkiai arba netgi nulūžta būnant spynoje. Tai gali pažeisti spynos mechanizmą, tad užsiiminėti savivale ir bandyti „valyti spyną“ nėra gera idėja. Ištraukti sulūžusį raktą iš spynos, pašalinti metalo drožles, kurios besiveldamos spynoje toliau ją gadina, geriausiai gali tik spynų meistras su tinkamais įrankiais. Ir nesvarbu ar taip atsitiko su durų spynele, ar bagažinės spynele, ar variklio užvedimo spyna. Todėl jei patekote į tokią situaciją, verčiau skambinkite automobilių spynų atrakinimo meistrams.

Atidarymo būdai paprasti atrodo tik video klipukuose

Galima rasti ne vieną ir ne du video klipus su pamokymais kaip atidaryti užsitrenkusias duris naudojantis vielą, atkeliant durelių kampą ir pan. Būdų yra įvairiausių – priklauso nuo mašinos, užrakto ir apsaugos nuo įsilaužimo sistemų.

Tačiau lengvai atrodo tik žiūrint video. Kuomet patenkate į tokią krizinę situaciją, kuomet reikia pakartoti tai ką matėte, tai nėra taip paprasta. Dažniausiai po ranka nebūna panašių įrankių. Antra, daug vairuotojų pervertina savo galimybes ir taip pažeidžia automobilio kėbulą ar dažus.

Net jei nieko ir nepažeidžiama, stypčioti aplink automobilį kartais reikia ir pusvalandį, ir valandą. Gerai, jei galiausiai pavyksta atidaryti automobilį. Bet tai tikrai nėra dažna nuotykio pabaiga, jei tai darote pirmą kartą.

Štai dėl to, daug paprasčiau pakviesti spynų meistrą avariniam spynos atrakinimui. Meistrai yra įgudę, turi visus reikiamus įrankius ir atidaro dureles per kelias minutes.

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą