Politika ir teisė

Jaunojo talento laukia 4 tūkst. Eur „Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendija

Bendrovė „Švyturys-Utenos alus“ paskelbė kasmetinį konkursą „Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendijai laimėti. 4 tūkst. Eur apdovanojimas jau penktą kartą bus įteiktas aktyviam ir talentingam Klaipėdos krašto gyventojui. Anksčiau „Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendiją yra gavusi pianistė Adelė Daunoravičiūtė, solistas Steponas Zonys, kino kūrėjas Arūnas Eimulis, pernai apdovanota menininkė ir Gineso rekordo savininkė Agnė Kišonaitė.

Augančiam miestui reikalingi augantys talentai

„Klaipėdos regionas turi labai ambicingus augimo planus, o augimo be talentų, be kūrybingų ir veiklių asmenybių negali būti. Šis konkursas, kurio kandidatus išrenka miestiečiai bei rajono gyventojai, kasmet parodo, kad tikrai turime žmonių, kurių pastangos ir galimybės augina mūsų kraštą bei kuria jo išskirtinumą“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendijos tikslas – skatinti aktyvius Klaipėdos miesto ir rajonų bendruomenių narius, iniciatyvius visuomenininkus, jaunuosius menininkus, mokslininkus, perspektyvius sportininkus ir kitus jaunus žmones, prisidedančius prie Klaipėdos miesto bei krašto gražinimo, jūrinio gyvenimo vystymo, naujų tradicijų kūrimo.

„Švyturio“ alaus darykla – buvo ir lieka Klaipėdos dalis. Ir nors aludariams Lietuvoje dabar ne patys lengviausi laikai, noriu pabrėžti, kad mūsų įsipareigojimai Klaipėdai ne tik lieka, bet ir tvirtėja. Skirdami kasmetinę „Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendiją, siekiame prisidėti prie krašto augimo, skatindami jos talentų tvirtėjimą ir pasitikėjimą savo galimybėmis“, – sako „Švyturys-Utenos alus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas.

Bendrovės parama uostamiesčiui tapo įprastu reiškiniu, o jos dydis kasmet auga. Jei 2011 m. paramos vertė siekė 136 tūkst. Eur, tai per kelis metus ji išaugo kone dukart.

Stipendija – kūrybiniams sumanymams realizuoti

Pernai „Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendiją atsiėmusi Agnė Kišonaitė teigė pinigus skirsianti kūrybiniams sumanymams įgyvendinti. Bene labiausiai A. Kišonaitę išgarsinęs kūrinys – Honkonge pastatytas „Lūpdažių bokštas“, kuris įtrauktas į pasaulio Gineso rekordų sąrašą.

Lietuvos rekordų knygoje užfiksuoti ir kiti menininkės darbai: vienkartinių pirštinių mozaika „Pripūstos lūpos“, nagų lako buteliukų vitražas „Stiklo pūtimas“. A. Kišonaitė taip pat kuria instaliacijas bei tapo.

2016-ųjų stipendiantui Arūnui Eimului stipendija padėjo paspartinti jo kuriamo filmo procesus. Solistas Steponas Zonys 2015 m. atsiimtą „Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendiją skyrė savo meistriškumo tobulinimui.

Pirmajai stipendijos laimėtojai pianistei, įvairių konkursų laureatei Adelei Daunoravičiūtei suteikta finansinė parama padėjo realizuoti save už Lietuvos ribų. A. Daunoravičiūtė 2014 m. spalį preztižiniame konkurse „American Protege“ muzikos talentų kategorijoje laimėjo pirmą vietą ir specialųjį komisijos prizą, o 2015 m. gegužę jau antrą kartą koncertavo vienoje prestižiškiausių pasaulio koncertų salių „Carnegie Hall“ Niujorke (JAV).

Stipendija – vienas iš būdų, kuriuo „Švyturys-Utenos alus“ prisideda prie uostamiesčio kultūrinio ir visuomeninio gyvenimo. Kam šiemet bus įteikta penktoji „Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendija paaiškės birželio mėnesį, kuomet nugalėtoją iš gyventojų pasiūlytų kandidatų atrinks konkurso komisija.

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai”

Parašykite komentarą