Politika ir teisė

Tarptautinio projekto „FIT-4-NMP“ galimybės programos „Europos horizontas“ pareiškėjams

Europos Komisija paskelbė naują daugiametės finansavimo programos „Europos horizontas“ (angl. Horizon Europe) iniciatyvą „Hop-On Facility“, kuri suteikia galimybę prie jau įgyvendinamų projektų konsorciumų prisijungti naujiems partneriams  iš besiplečiančių valstybių (angl. Widening countries) . Ši iniciatyva taikoma programos „Europos horizontas“ II veiklos srities „Pasauliniai iššūkiai ir Europos pramonės konkurencingumas” (Pillar 2) ir priemonės „EIC Pathfinder“ projektams.   

Paraiškos dėl galimybės prisijungti prie jau vykdomų programos „Horizon Europe“ projektų priimamos dviem etapais: iki 2022 m. balandžio 20 d. ir iki 2022 m. lapkričio 10 d. Jau esami projekto dalyviai, planuojantys įtraukti ne daugiau kaip vieną naują konsorciumo narį, gali pretenduoti į  papildomą biudžetą, sudarantį nuo 200 tūkst. iki 500 tūkst. eurų, konsorciumo koordinatoriui skiriant iki 10 proc.  

Partnerių ar konsorciumų paieška gali būti iššūkis įmonėms, kurios iki šiol nedalyvavo programų „Europos horizontas“ ar „Horizontas 2020“ projektuose arba nėra jų laimėjusios.  Siekdama paskatinti įmones aktyviau dalyvauti „Europos horizontas“ programoje Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) dalyvauja įgyvendinant tarptautinį projektą „FIT-4-NMP“ , kurio tikslas – padidinti talentingų naujokų iš nepakankamai atstovaujamų regionų dalyvavimą „Europos horizonto“ programos nanomokslų, nanotechnologijų, medžiagų ir naujų gamybos technologijų (NMP), taip pat švariųjų technologijų ir žiedinės pramonės projektuose. Talentingi naujokai – tai perspektyvios inovacijų organizacijos, ypatingai mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ), mokslo ir studijų institucijos, kurios nedalyvavo ar nesėkmingai dalyvavo programos „Horizontas 2020“ NMP srities kvietimuose.  

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) yra „FIT-4-NMP” projekto partnerė ir kviečia Lietuvos įmones bei organizacijas, veikiančias NMP srityje bei norinčias prisijungti prie jau vykdomų „Europos horizontas“ programos  antrosios veiklos finansavimo srities „Pasauliniai iššūkiai ir Europos pramonės konkurencingumas” ir priemonės „EIC Pathfinder“ projektų susisiekti kreipiantis į MITA MTEPI programų ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyr. specialistą Deividą Petrulevičių (el. p. deividas.petrulevicius@mita.lt, tel. +370 645 89 138) 

„Europos horizontas“ – tai ambicinga 2021–2027 m. Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų bendroji programa, kurios tikslas – užtikrinti ES mokslinių tyrimų ir inovacijų lyderystę pasaulyje. Programai įgyvendinti planuojama skirti beveik 95,5 mlrd. Eur. Daugiau apie programą.   

Pranešimą paskelbė: Karolina Urbonaitė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Parašykite komentarą