Laisvalaikis

„Jaunas kaip Vilnius“ šventę miestiečiams kurs su partneriais: kviečia jungtis visus norinčius

Šv. Kristoforo dieną, liepos 25-ąją, Vilnius antrą kartą per metus švęs savo gimtadienį, o miestiečių ir sostinės svečių lauks įsimintinas renginys Vingio parke – muzikos šventė „Jaunas kaip Vilnius“. Dešimtys skirtingų stilių atlikėjų susitiks tam, kad sukurtų nepaprastą reginį ir netikėtus duetus, svečių lauks ir klasikinė dalis su orkestru, o visą muzikinį pasirodymą vainikuos britų žvaigždės Ritos Oros pasirodymas. Prie tradicija tapusios sostinės šventės kūrimo kviečiamos jungtis įmonės, įstaigos ir organizacijos, galinčios praturtinti dalyvių patirtį.

Kviečia jungtis ir gimtadienio šventę kurti drauge

Praėjusią vasarą prie Vilniaus gimtadienio šventės prisidėjo įvairių partnerių: nuo kino teatrų iki prekybos centrų. Šiais metais įvairios įmonės, įstaigos ir organizacijos taip pat kviečiamos prisijungti prie „Jaunas kaip Vilnius“ partnerių gretų, kuriant šventę kartu ir dovanojant vilniečiams nepamirštamas akimirkas.

Norintys prisidėti prie tradicija tapusios miesto šventės tai gali padaryti įvairiais būdais. Vienas jų – naujų veiklų ir pramogų kūrimas Vingio parko teritorijoje. Tai gali būti edukacinė veikla, skirta įvairaus amžiaus žiūrovams, arba tiesiog ypatinga dovana miestui.

Kokią dovaną įteikti Vilniui?

Įmonės ir organizacijos kviečiamos prisijungti prie nuo 2002 metų vykdomos Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyvos „Dovana Vilniui“. „Go Vilnius“ vadovė Dovilė Aleksandravičienė sako, kad Vilniaus mieste yra daug gyventojų ir miesto svečių mėgstamų vietų, kurias galima puoselėti.

„Tiek vilniečiai, tiek miesto svečiai džiaugiasi mūsų parkais, skverais, sporto aikštelėmis, originaliomis gatvių puošmenomis. Šios vietos yra puikiai matomos, tad jas sostinės gimtadienio proga galima dar spalvingiau ir originaliau papuošti. Laukiame iniciatyvių partnerių bei kviečiame Vilniui įteikti ilgalaikes ir praktiškas dovanas. Tai galėtų būti mediniai parkų gultai, lauko muzikos instrumentai, lauko bibliotekos, miško meditacijos takai, basų kojų taikai, vietos su sveikatingumo temų stotelėmis“, – vardija D. Aleksandravičienė.

Laukiamos tiek pačių partnerių inicijuotos dovanos, tiek pasirinktos iš sostinei reikalingų dovanų sąrašo – svarbiausia, kad jos būtų įteiktos miestui ne ilgiau kaip per metus, t. y. iki kito Vilniaus vasaros gimtadienio. Daugiau informacijos apie dovanas galima rasti čia: https://vilnius.lt/lt/dovana-vilniui/.

Partnerių gretos jau pildosi

Būsimas festivalis jau sulaukė nemažo partnerių dėmesio: norą prisidėti prie svarbios miesto šventės parodė įvairios organizacijos. Viena jų – Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras („VAATC“). Pasak „VAATC“ vadovo Tomo Vaitkevičiaus, pagrindinės įmonės vertybės – miesto tvarkos, tvarumo bei gamtos puoselėjimas, tad savo partneryste bei festivalio idėjomis bus siekiama skleisti žinią apie jų svarbą.

„Miestui padovanosime JAV gyvenančio lietuvių menininko Ray Bartkaus instaliaciją iš atliekų, kurią bus galima pamatyti Vingio parke festivalio metu. Be to, žinodami, kad Vilnius – ne tik jaunas, bet ir žalias, kviesime visus prisijungti prie „Trenkturo“ žygio, kuris leis pasidžiaugti klestinčia sostinės gamta. Tikimės, kad mūsų dovanos Vilniui padės sukurti išties prasmingą gimtadienio šventę“, – teigia T. Vaitkevičius.

Renginio organizatoriai skatina jungtis verslo įmones, įstaigas ir organizacijas prie „Jaunas kaip Vilnius“ šventės ir kurti ją drauge. Norintys tapti renginio partneriais kviečiami kreiptis šiuo el. pašto adresu: jaunaskaipvilnius@700vilnius.lt.

Parašykite komentarą