Įvairenybės

Jau 34 -as Pirmadienio mitingas vyks gruodžio 5 d. 18.30 Katedros aikštėje, prie paminklo LDK didžiajam kunigaikščiui Gediminui!

Pirmadienio mitingų maratonas – skirtas remti Ukrainos kovą už laisvę. Šūkis: „Slava Ukraini! Už jūsų ir mūsų laisvę!“ Šio pirmadienio tema „Sugebančios konsoliduotis tautos nugalėti neįmanoma!“

Prasidėjus šalčiams Pirmadienio mitingai vyks toliau. RuSSijai sunaikinus didelę dalį elektros tinklų, sunaikinus ištisus miestus ir gyvenvietes, norime parodyti solidarumą su šąlančiais ukrainiečiais.

Pirmadienio mitinguose kultūrininkai, politikai, visuomenės veikėjai, ukrainiečiai ir kiti turi galimybę pasisakyti, dalintis savo patirtimis. Išgirsime naujausias žinias iš Ukrainos. Pirmadienio mitingai vyks kiekvieną pirmadienį tol, kol Ukraina paskelbs pergalę prieš fašistinį putiniškąjį okupantą.

Mitingų organizatorius ir vedėjas Arkadijus Vinokuras, – aktorius, publicistas, rašytojas. Šiandienos Pirmadienio mitingų Vilniuje organizatorius 1990-1991 m. dalyvavo visuose Pirmadienio mitinguose Stokholme. Jie buvo skirti Baltijos valstybių išsivadavimui iš sovietų okupacijos paremti. Mitinguose jis skaitė savo eilėraščius rašytus švedų kalba. Švedijos ambasada Lietuvoje šiemet išleido jo eilėraščius lietuvių kalba knygoje „Pirmadienio susitikimų eilėraščiai“: https://www.youtube.com/watch?v=BlEP7rGo-5o&ab_channel=ArkadijusVinokur

Pirmadienio mitingo dalyviai:

Oleksej Mereshko – Ukrainos Aukščiausios Rados Užsienio reikalų komiteto pirmininkas

Žygimantas Pavilionis – LR Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas

Solomia Bobrowska – Ukrainos Aukščiausios Rados NSGK komiteto narė (Telefonu)

Olga Makarenko – dainininkė, sugrįžusi į Odesą. Ji papasakos apie sunkią padėtį Odesoje be elektros, vandens, bet žmonės padeda vienas kitam. (Telefonu).

Atskiras priminimas: atėjusieji į mitingą taip pat gali pasisakyti.

Pirmadienio mitingus veda Arkadijus Vinokuras.

Pirmadienio mitingų koordinatorė Auksė Dransard.

Pirmadienio mitingų vertėja Sasha Petrauskaitė.

Pirmadienio mitingų fotografas Nail Garejev.

Svarbu:

Pirmadienio mitingai nerenka lėšų. Norintys materialiai padėti gali kreiptis į esamus labdaros fondus.

Pirmadienio mitingai nepriklauso nuo politinių partijų.

Pranešimą paskelbė: Arkadijus Vinokuras, Arkadijaus Vinokuro Individuali veikla

Parašykite komentarą