Įvairenybės

Jau 17 -tas Pirmadienio mitingas vyks rugpjūčio 1 d. 18.30 Katedros aikštėje, prie paminklo LDK didžiajam kunigaikščiui Gediminui!

Pirmadienio mitingų maratonas skirtas remti Ukrainos kovą už laisvę. Šūkis: „Slava Ukraini! Už jūsų ir mūsų laisvę!“ Šio mitingo tema: „Ukraina nepasiduoda, nepasiduokime ir mes“. Pirmadienio mitinge girdėsime mitingo dalyviams ir Lietuvai skirtą kreipimąsį nuo Ukrainoje prieš putiniškąjį fašizmą kovojančių baltarusių Kalinovskio pulko karių. Taip pat telefonu – Ukrainos nevyriausybinės organizacijos „Women’s perspectives“ iš Lvivo balsą.

Pirmadienio mitinguose kultūrininkai, politikai, visuomenės veikėjai, ukrainiečiai ir kiti turi galimybę pasisakyti, dalintis savo patirtimis. Išgirsime naujausias žinias iš Ukrainos. Pirmadienio mitingai vyks kiekvieną pirmadienį tol, kol Ukraina paskelbs pergalę prieš fašistinį putiniškąjį okupantą.

Mitingų organizatorius ir vedėjas Arkadijus Vinokuras, aktorius, publicistas, rašytojas. Šiandienos Pirmadienio mitingų Vilniuje organizatorius 1990-1991 metais dalyvavo visose Pirmadienio mitinguose Stokholme. Jie buvo skirti Baltijos valstybių išsivadavimui iš sovietų okupacijos paremti. Jis skaitė savo rašytus eilėraščius švedų kalba mitinguose. https://www.youtube.com/watch?v=BlEP7rGo-5o&ab_channel=ArkadijusVinokur

17-to Pirmadienio mitingo dalyviai:

Kęstutis Kudzmanas – Lietuvos ambasadorius Moldavijoje

Maria Kutnyakova – išgyvenusi Mariupolio naikinimą, menininkė. Dalinsis savo pasakojimu apie projektą vykdomą Vilniuje.

Dzianis Procharu „Kit“ – Baltarusijos Kalinovskio pulko, kovojančio už Ukrainos laisvę, vado įrašas – kreipimasis į Pirmadienio mitingo dalyvius bei į visą Lietuvą. Taip pat pasisako Kriscina „Čabor“ – pulko atstovė spaudai, Alekej Kavalčiuk „Den“ – pulko karys.

Lilija Henrika Vasiliauskė – asociacija „Moters teisės – visuotinės žmogaus teisės”, prezidentė

Marta Chumalo, NGO Center “Women’s perspectives”, Lviv, Ukraina. Telefonu.

Taip pat galimai pasisakys atėję į Pirmadienio mitingą.

Dainuos:

Valerijus Šėrelis – Lietuvos karinių pajėgų pulkininkas leitenantas, bardas. Dainuos savo dainas.

Pirmadienio mitingus veda Arkadijus Vinokuras.

Pirmadienio mitingų koordinatorė Auksė Dransard.

Pirmadienio mitingų vertėja Sasha Petrauskaitė

Pirmadienio mitingų fotografas Nail Garejev

Pranešimą paskelbė: Arkadijus Vinokuras, Arkadijaus Vinokuro Individuali veikla

Parašykite komentarą