Studijos

A. Anušauskui ir A. Tapinui įteiktas „Jono Karolio Chodkevičiaus Aukso medalis už Valstybės stiprinimo veiklą“

Sekmadienį Vilniaus paveikslų galerijoje Chodkevičių rūmuose buvo įteiktas „Jono Karolio Chodkevičiaus Aukso medalis už Valstybės stiprinimo veiklą“. Medalis tradiciškai teikiamas šiuolaikiniam žmogui, veikiančiam renesansinės asmenybės principais, kai garbė ir laisvė – svarbiausios vertybės.

Jono Karolio Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondo iniciatyva Premjerė Ingrida Šimonytė ir praėjusių metų laureatas Jonas Ohman apdovanojimą už valstybės institucijų ir pilietinės visuomenės susitelkimą ir veikimą išvien ginant laisvę įteikė LR Krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui ir žurnalistui Andriui Tapinui.

„Šiemet apdovanojimą įteikiame dviem žmonėms, nes matome „Laisvės TV“ ir Krašto apsaugos ministerijos bendros iniciatyvos telkiant visuomenę unikalumą. „Bayraktar“ vajus atskleidė, kad pilietinė visuomenė bei valstybės institucijos, veikdamos išvien gali pasiekti kur kas didesnių rezultatų, nei abi atskirai. Mums svarbus ne tiek ginkluotės pirkimas, kiek fenomenas, kuris sukūrė istorinį precedentą, kad didžiausi pokyčiai gali būti pasiekiami valstybės institucijoms ir pilietinei visuomenei ne konkuruojant, bet veikiant išvien“, – sakė Jono Karolio Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondo vadovas Edmundas Jakilaitis.

„Kiekviena karta turi savo iššūkius ir valstybės puoselėjimas kiekvienai kartai įgija vis naujus pavidalus. Šiandien Lietuvos valstybingumo stiprinimas negali būti atsietas nuo karo Ukrainai“, – teikdama apdovanojimą Andriui Tapinui sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

„Aišku, proga nėra smagi ir niekada nebus smagi, net po Ukrainos pergalės. Svarbu tai, kad mumis patikėjo, patikėjo keistomis idėjomis, kurios buvo įgyvendintos, keistais dalykais, kurie rezonuoja per visą pasaulį. Be šios sinergijos mes – visuomenė, Lietuvos piliečiai –  to nebūtume padarę“, – apie valstybės institucijų ir pilietinės visuomenės bendradarbiavimą sakė A. Tapinas.

Iš praėjusių metų „Jono Karolio Chodkevičiaus Aukso medalio už Valstybės stiprinimo veiklą“ laureato Jono Ohman rankų medalį atsiėmęs LR Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas priminė, kad per pirmąją savaitę Lietuvos siųsta parama Ukrainai sudarė net trečdalį visos – pasaulio ir Europos paramos. „Idėja, kad piliečiai gali nupirkti ginkluotę, buvo užkrečianti. Užkrėtė ne tik mūsų piliečius, bet ir kitų šalių piliečius. Iniciatyvos nupirkti ginkluotę atsikartojo ir kitose šalyse“, – teigė jis.

Apdovanojimą skyrė Jono Karolio Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondas, susikūręs siekiant  įamžinti Lietuvos didžiojo etmono atminimą, skatinti visuomenės susidomėjimą istorija, telkti piliečius visuomeninei, kultūrinei veiklai. Prieš metus, minint 400-ąsias J. K. Chodkevičiaus mirties metines Vilniaus paveikslų galerijos Chodkevičių rūmų kieme fondo iniciatyva, privačių rėmėjų lėšomis buvo atidengtas Martyno Gaubo kurtas karvedį įamžinęs horeljefas.

Jono Karolio Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondo steigėjai – žinomi visuomenės veikėjai, istorikai, mokslo ir kultūros žmonės, tarp kurių – prof. Alfredas Bumblauskas, doc. dr. Genutė Kirkienė, prof. Algirdas Žebrauskas, dr. Šarūnas Adomavičius, dr. Arūnas Gelūnas, prof. dr. Juozas Donatas Katkus, žurnalistas Edmundas Jakilaitis ir kiti.

Jonas Karolis Chodkevičius – vienas žymiausių XVII a. Europos karvedžių, LDK didikas, Šklovo ir Myšo grafas, nusipelnęs valstybės veikėjas: Žemaičių seniūnas, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didysis etmonas bei Vilniaus vaivada, pasižymėjęs švietimo ir kultūros srityse.

Pranešimą paskelbė: Aistė Simėnaitė, Aistė Simėnaitė

Parašykite komentarą