Sportas

Įveikusi JAV Utena laimėjo auksą tarptautiniame konkurse „The LivCom Awards“

20 kelionių iš Vilniaus į Uteną ir tiek pat grįžimų atgal į sostinę – tiek laiko „Lietuvos ryto“ televizijos komandai prireikė nufilmuoti trumpametražį 8 minučių trukmės filmą apie Uteną. Bendruomenių konkursui „The LivCom Awards“, kuris lapkričio 28–gruodžio 2 dienomis vyko Kinijoje, Xiamen mieste, kurtas filmas ką tik apdovanotas aukso medaliu.

Juostoje pasakojamas Utenos miesto gyvenimas 10 metų mergaitės Aušros ir vyresnio amžiaus Utenos miesto gyventojos Loretos akimis. Filme savo mintimis apie Uteną – miestą, kuriame gera gyventi, taip pat dalinasi ir daugiau gyventojų, o plėtros planus atskleidžia Utenos miesto meras Alvydas Katinas.

Utenai tarptautiniame konkurse teko susidurti su rimtais konkurentais: Austrija, Čekija, Graikija, JAV, Kinija, Korėja, Malaizija, Prancūzija ir Vengrija.

„Labai geras pristatymas. Jame pateikti visų sričių geriausi pavyzdžiai“, – gražių žodžių komandai iš Lietuvos negailėjo konkurso „The LivCom Awards“ komisijos narys Steve Palframan. Jis akcentavo, kad Utenos rajono savivaldybės atstovai puikiai suprato konkurso rengėjų suformuotas užduotis.

„Dirbome tam, kad laimėtume. Kitos minties net nebuvo. Šį kartą siekėme aukso, todėl ir samdėme profesionalus – „Lietuvos ryto“ televizijos komandą. Konkurse jau esame apdovanoti dukart – sidabru ir bronza, tad juokavome, kad iki pilnos kolekcijos tetrūksta tik aukso. Ir mums pavyko“, – džiaugsmo neslėpė Utenos rajono savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė Lolita Kaminskienė.

„Filmas skirtas tarptautiniam konkursui, tad didžiausias iššūkis buvo rasti dešimtmetį, kuris laisvai kalbėtų angliškai ir nebijotų kamerų. Atrankoje sudalyvavo dešimtys vaikų. Džiaugiuosi, kad dešimtmetė Aušra puikiai susitvarkė su užduotimis“, – apie juostos kūrimo procesą pasakoja filmo prodiuserė ir „Lietuvos ryto“ televizijos kūrybos direktorė Jolita Seredaitė.

Filmą Utenos rajono savivaldybės užsakymu kūrė „Lietuvos ryto“ televizijos komanda: Rokas Šydeikis, reporterė Monika Petkevičiūtė, Aivaras Žydelis ir J. Seredaitė.

Filmas buvo kuriamas 3 mėnesius. Komanda filmo kūrimui pasitelkė ir skraidančią kamerą. Filmas bendruomenių konkursui „The LivCom Awards“ pristatytas anglų kalba.

Filmą galima pamatyti čia: http://www.switchnewmedia.com/livcom2013/VOD/Utena_City_Lithuania_Category_B_Video_Archive.php.

Utenos rajono savivaldybė konkurse sėkmingai dalyvavo jau trečiąjį kartą. 2007 metais Londone laimėjo sidabrą, o 2011 metais Korėjoje, Songpa mieste, bronzą. Utena – vienintelis miestas Lietuvoje ir Pabaltyje dalyvaujantis šiame konkurse, o šiemet miestas net gavo vardinį kvietimą.

„The LivCom Awards“ – tai vienintelis pasaulyje vietinėms bendruomenėms skirtas konkursas, kuriame vertinamas aplinkos tvarkymas ir bendruomenių, kuriose būtų gera gyventi, kūrimas. Šiame konkurse dalyvaujantys miestai padidina bendruomenės matomumą tarptautiniu mastu ir suteikia puikią galimybę susipažinti su geriausiais tarptautinės praktikos vietinės aplinkos tvarkymo pavyzdžiais.

„The LivCom Awards“ konkursas rengiamas kiekvienais metais vis kitoje pasaulio šalyje. Kinijos mieste Xiamen, kur pergalę nuskynė Utena, jis vyko jau 16-ąjį kartą.

Parašykite komentarą