Transportas

Itin išaugo susidomėjimas turistiniais automobiliais

Pandemija keičia keliavimo būdus;
Kemperiai leidžia mėgautis kelionėmis ir laisve;
Turistiniams automobiliams reikalingos specialios padangos.
Hanoveris (Vokietija), 2020 m. liepos mėn. Palyginti su praeita vasara, pandemija sukėlė tikrą sumaištį planuojant atostogas. Tačiau jei vieni nusprendžia likti namuose, kiti nori išbandyti alternatyvius keliavimo būdus. Tą pajuto ir turistinių automobilių ir kemperių gamintojai – vien tik Vokietijoje gegužės mėnesį buvo įregistruota 10 500 tokio tipo naujų automobilių arba 29 proc. daugiau nei pernai. O tai reiškia, kad turistiniai automobiliai tapo nauju, mobiliu gyvenimo būdu. Tai atsispindi ir socialinėje medijoje: „Instagram“ tinklas turi daugiau kaip 7,5 milijonų žinučių su „#vanlife“ grotažyme. Tačiau tarp tokio tipo automobilių ir lengvųjų mašinų yra didelis skirtumas, kadangi turistiniuose automobiliuose aukščiau esantis ir netolygiai paskirstytas svoris lemia kitokias važiavimo savybes, todėl labai svarbu parinkti tinkamas padangas.

Kemperiams reikalingos specialios padangos

Ir nors daugelį populiariausių modelių galima naudoti su įprastomis lengvųjų automobilių padangomis, „Continental“ padangų specialistai nerekomenduoja to daryti – tokiems modeliams kaip „Volkswagen T5“ ir „T6“, taip pat „Mercedes Vito“ ir „V-Class“ specialiai sukurtos padangos suteikia itin daug privalumų, ypatingai kai važiuojama pilnai pakrautu automobiliu. Be didesnio saugumo, šios padangos užtikrina geresnį stabilumą posūkiuose, taip pat mažiau dyla, o tvirta padangų konstrukcija reiškia, kad jos ne tik geriau pritaikytos važiuoti blogu keliu, bet ir ilgesniam stovėjimui vienoje vietoje. Taip yra todėl, kad važiuojant greitkeliu įprastos padangos įkaista labiau, o sustojus poilsio vietoje, vėsdamos padangos gali deformuotis, protektoriuje palikdamos plokščius paviršius.

Ir taupančios degalus, ir visiems metų laikams pritaikytos padangos

Vienos tokių specialių padangų yra pernai pristatytos „Continental VanContact“ padangos furgonams. Jos ne tik pasižymi mažesniu pasipriešinimu riedėjimui, mažinančiu degalų sąnaudas, bet ir itin geromis valdymo savybėmis net ir važiuojant su dideliu kroviniu, taip pat maksimalų saugumą užtikrinančiu trumpu stabdymu sausame ir šlapiame kelyje. O tiems, kurie mėgsta keliauti ir žiemą, siūlomas universalių padangų modelis – 2020 m. „Auto Bild Reisemobil“ atliktame teste geriausiomis išrinktos „VanContact 4Season“ padangos.

Taip pat didelių kemperių pirkėjai turėtų rinktis „CP“ (Camping Pneus pranc.) simboliu pažymėtas padangas, kurios sukurtos atsižvelgiant į aukštą turistinių automobilių svorio centrą, taip pat į netolygiai išdėstytą svorį (pavyzdžiui, gale esančią vandens talpą). Palyginti su įprastomis tokio paties dydžio lengvųjų automobilių padangomis, kemperiams pritaikytos padangos gali atlaikyti kur kas didesnę galinės ašies apkrovą ir užtikrina beveik tokias pačias savybes net ir važiuojant su iki 300 kilogramų didesniu kroviniu. Vienos tokių yra universalios „Continental VanContact Camper“ padangos – jos pasižymi geru stabdymu ant sauso ir šlapio kelio, didesniu valdymo tikslumu ir efektyviu pasipriešinimu akvaplanavimui. Žiemą šios padangos išsiskiria geru sukibimu, stabdymu ir valdymu ant apsnigto kelio.

Papildoma medžiaga:
Itin išaugo susidomėjimas turistiniais automobiliais;
„Continental VanContact Eco“ – specialiai kemperiams pritaikytos ir degalus taupančios padangos.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą