Studijos

Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sánchezas ir Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė lankėsi Vilniaus universitete

Šiandien, vizito Lietuvoje metu, Ispanijos Karalystės ministras pirmininkas Pedro Sánchezas, kartu su Lietuvos Respublikos ministre pirmininke Ingrida Šimonyte, lankėsi Vilniaus universitete (VU) ir susitiko su VU rektoriumi prof. Rimvydu Petrausku. Vizito metu Ispanijos premjeras su VU rektoriumi aptarė aukštojo mokslo plėtros Europos Sąjungoje klausimus, akademinių mainų situaciją bei Europos universitetų aljanso idėją.

„Lietuvos ir Ispanijos ryšiai – seni ir intensyvūs, o pirmieji saitai su VU užsimezgė dar XVI–XVII a. laikotarpiu, kai VU vadovavo net trys ispanų kilmės rektoriai: Garcia Alabiano, kuris buvo ir ilgiausiai pareigas ėjęs VU rektorius jėzuitas, Miguel Ortiz ir Benito de Sojo. Šiandien siekiame bendrų tikslų, kuriant europinius universitetų aljansus, kurie yra svarbus intelektualinis pagrindas Europos integracijos procese“, – sako VU rektorius prof. R. Petrauskas.

Vizito metu P. Sánchezas lankėsi VU senojo architektūrinio ansamblio erdvėse ir VU bibliotekoje, kur apžiūrėjo išskirtinius paveldo objektus, siejančius Lietuvą ir Ispaniją – Vilniuje dirbusio garsaus ispanų teisininko Petro Roizijaus veikalus, Žygimanto Augusto bibliotekoje saugotą. ispanų humanisto J. L. Viveso kūrinį, rankraščius, atspindinčius ispanų kilmės VU rektorių veiklą.

Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sánchezas 1990–1995 m. baigė ekonomikos ir verslo studijas Madrido universitete, vėliau mokėsi Briuselio laisvajame universitete, Navarros universitete Pamplonoje. 2012 m. Camilo José Celos universitete Madride įgijo filosofijos (ekonomikos ir verslo srityje) daktaro laipsnį. 2014–2016 m. ir nuo 2017 m. yra Ispanijos socialistinės darbininkų partijos generalinis sekretorius. Nuo 2018 m. yra Ispanijos Karalystės ministras pirmininkas.

Balandžio mėnesį VU viešėjo ir Ispanijos Karalystės užsienio reikalų ministrė Arancha González Laya, su VU rektoriumi ir VU bendruomene aptarusi moterų lyderystės užsienio politikoje temą, dvišalį susitarimą, kuriuo būtų siekiama skatinti mokslinį bendradarbiavimą ir atverti galimybes Lietuvos tyrėjams naudotis Ispanijos mokslinių tyrimų infrastruktūra.

Pranešimą paskelbė: Gretė Gerulaitytė, Vilniaus universitetas

Parašykite komentarą