Politika ir teisė

Iš Vilniaus į Tbilisį nužygiavęs N. Amirgulašvili tęsia tautų artinimo misiją: steigia draugystės ambasadą ir žada Suprą

Pernai pėsčiomis iš Vilniaus iki Tbilisio 2 tūkst. km nukeliavęs Niko Amirgulašvili tęsia lietuvių bei kartvelų tautų artinimo misiją ir steigia draugystės ambasadą. Ši ne pelno siekianti organizacija abi tautas pažindins tradicijų, kultūros klausimais, padės integruotis svečioje šalyje, įsteigti savo verslą, sieks burti bendruomenes, o visai netolimoje ateityje lietuvius ir kartvelus pakvies susėsti prie bendro stalo kartveliškai puotai – Suprai.

„Esu Lietuvos kartvelas, kuris visą savo gyvenimą praleido tarp dviejų šalių, dviejų kultūrų ir dviejų tradicijų. Prieš metus šį ryšį įprasminau savo 69 dienas trukusiu 2 tūkst. km žygiu pėsčiomis iš Vilniaus į Tbilisį. Tą kartą pastačiau simbolinį tiltą tarp dviejų tautų, o šiandien pradėtą darbą, bendrumo kūrimą ir didesnį vienas kito pažinimą, nusprendžiau stiprinti įkurdamas VšĮ Lietuvių ir kartvelų draugystės ambasadą. Ši ne pelno siekianti organizacija pagrindiniu savo prioritetu laiko ryšio tarp abiejų tautų didinimą, kurį pasiekti ketina lietuvius ir kartvelus nemokamai konsultuodama visais rūpimais klausimais, padėdama geriau suprasti šalių tradicijas, istoriją ar net parekomenduodama, kokius patiekalus paskanauti“, – sako organizacijos vadovas ir steigėjas N. Amirgulašvili. 

Lietuvių ir kartvelų ryšį organizacija taip pat stiprins abi tautas skatindama dalyvauti įvairiuose renginiuose bei projektuose. Šiemet abi bendruomenės jau susitiko pirmoje šventėje, kurios metu buvo minimas pėsčiomis nuo Vilniaus iki Tbilisio įveikto žygio metinės. Ateityje organizacijos vadovas žada surengti dar didesnę šventę ir lietuvius bei kartvelus pakviesti į Suprą.  

 „Jau visai netolimoje ateityje tikimės lietuvius supažindinti su kartveliška puotavimo tradicija – Supra. Mūsų vizija – Vilniaus centre ištiesti bendrą stalą, prie kurio susėdusios abi tautos drauge vaišinsis, skanaus tradicinius patiekalus, dalinsis istorijomis, geriau viena kitą pažins ir tiesiog smagiai praleis laiką“, – sako N. Amirgulašvili.

Be švietimo ir bendruomenės būrimo klausimų, lietuvių-kartvelų draugystės ambasada rūpinsis ir verslo sritimi. Organizacijos atstovai konsultuos Lietuvoje ar Sakartvele verslus įsteigti norinčius gyventojus, supažindins su reikalingais įstatymais, patars kultūriniais ar kitais verslo sėkmei bei įsteigimui reikalingais aspektais.

„Nežinant įstatymų, tradicijų, vietų ypatumų sėkminga veikla tampa itin sudėtingu uždaviniu. Tad lietuvių ir kartvelų draugystės ambasada dalinsis savo žiniomis ir konsultuos visus svečioje šalyje verslauti nusprendusius lietuvius ir kartvelus. Matome, kad tokia pagalba yra labai aktuali, nes jau dabar drauge su kolege Sophio Tabatadze sulaukiame nemažai užklausų iš Lietuvoje savo įmones atidaryti siekiančių kartvelų“, – sako organizacijos steigėjas.  

VšĮ Lietuvių ir kartvelų draugystės ambasada yra nevyriausybinė ir ne pelno siekianti organizacija, kurios pagrindinė misija yra statyti draugystės tiltus tarp lietuvių ir kartvelų. Organizacija oficialiai įsteigta 2020 m., kuri savo pagrindinėmis kryptimis laiko švietimą, kuriuo skatina abiejų tautų pažinimą; bendruomenės būrimą, kurį stiprina renginių, projektų ir kitų iniciatyvų pagrindu; verslą, kuriam sėkmingai veikti padeda informaciniu pagrindu. VšĮ Lietuvių ir kartvelų draugystės ambasada veikia visuomeniniais pagrindais ir su oficialiomis institucijomis sąsajų neturi.

Pranešimą paskelbė: Niko Amirgulašvili, MB Outlier Agency

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą