Įvairenybės

IOM ir UNHCR ragina nedelsiant mažinti įtampą prie Baltarusijos-Lenkijos sienos

Tarptautinė migracijos organizacija (IOM) ir Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR) reiškia didžiulį susirūpinimą dėl naujausių pranešimų apie padėtį Baltarusijos-Lenkijos pasienyje ir kviečia valstybes užtikrinti migrantų ir pabėgėlių saugumą ir žmogaus teises.

Lapkričio 8 d. gauti pranešimai apie didelę migrantų ir pabėgėlių grupę, tarp kurių buvo moterų ir vaikų, Baltarusijos sienos pusėje judėjusią link Bruzgių tarptautinio pasienio patikros punkto su Lenkija ir, kaip teigta, nakčiai įsikūrusią laikinoje stovykloje netoliese sienos.

IOM ir UNHCR bendrauja su abejomis vyriausybėmis ir ragina siekti skubaus situacijos sprendimo bei nedelsiant suteikti netrukdomą priėjimą prie grupės tam, kad būtų suteikta humanitarinė pagalba ir nustatyti žmonės, kuriems reikia tarptautinės ar kitokio tipo apsaugos, ir tam, kad norintys paprašyti prieglobsčio galėtų tai padaryti iš ten, kur jie yra.

Atsižvelgiant į pastarosiomis savaitėmis pasienio zonoje įvykusias tragiškas mirtis, UNHCR ir IOM primena valstybėms apie neatidėliotiną būtinybę užkirsti kelią kitoms mirtims ir užtikrinti humanišką elgesį su migrantais ir pabėgėliais.

Abi organizacijos jau ne kartą viešai pareiškė, kad naudojimasis migrantais ir pabėgėliais siekiant politinių tikslų yra smerktinas ir turi liautis. Migrantų ir pabėgėlių nevilties ir pažeidžiamumo išnaudojimas teikiant jiems nerealistiškus ir klaidinančius pažadus yra neleistinas ir turi žmonėms sunkias pasekmes.

Abi organizacijos nuolat primena Baltarusijos valdžios institucijoms apie tai, kad reikia saugoti žmonių gerovę ir vengti sudėtingų humanitarinių situacijų kūrimo.

IOM ir UNHCR yra pasiruošusios paremti Baltarusiją konsultacijomis ir įvertinti šių žmonių individualias situacijas tinkamose, toliau nuo pasienio zonų esančiose vietose.

Atsižvelgdamos į nerimą keliančią situaciją prie sienos, abi šalys privalo laikytis savo tarptautinių įsipareigojimų ir garantuoti pasienyje užstrigusių žmonių saugumą, orumą ir teisių apsaugą.

IOM ir UNHCR taip pat ragina atsakingas valdžios institucijas ieškoti įvairių humanitarinių situacijos sprendimo būdų, kad būtų tinkamai atsižvelgta į kiekvieno šioje grupėje esančio žmogaus individualias aplinkybes, žmogaus teises ir tarptautinės apsaugos poreikį, įskaitant savanoriško grįžimo galimybę.

IOM ir UNHCR irgi yra pasiruošusios suteikti humanitarinę pagalbą migrantams ir pabėgėliams abejose sienos pusėse.

http://www.iom.lt/lt/naujienos/381 

Pranešimą paskelbė: Indrė Jankauskaitė, Tarptautinės Migracijos organizacijos Vilniaus biuras

Parašykite komentarą