Verslas

Investuotojai vis labiau pasitiki privačiu kapitalu Vidurio Europoje

Naujausi „Deloitte“ Vidurio Europos privataus kapitalo pasitikėjimo apklausos rezultatai rodo, jog investuotojai vėl teigiamai vertina regiono perspektyvas, nepaisant nedidelio pasitikėjimo sumažėjimo ankstesnės apklausos metu (2014 m. spalio mėn.).

Respondentų nuotaikos dėl ekonomikos, turėjusios įtakos indeksui, yra kur kas optimistiškesnės. Trečdalis investuotojų teigia, jog skolos vertybinių popierių rinkos, priklausomai nuo naujojo Europos Centrinio Banko kiekybinio skatinimo etapo, bus likvidesnės. Tai yra daugiau nei dvigubai, lyginant su ankstesniais lūkesčiais.

„Mus padrąsina, nors ir nestebina, jog net 43% respondentų tikisi, kad naujų sandorių skaičius artimiausiais mėnesiais didės. Beveik trečdalis apklaustųjų, optimistiškiau nusiteikusių dėl ekonomikos pagerėjimo, ir kreditoriai, planuojantys investuoti pinigus, tikisi, jog rinka suaktyvės. Žmonės vis labiau pasitiki rinka“, − teigia „Deloitte“ partneris ir privataus kapitalo vadovas Vidurio Europos regionui Garret Byrne.

Nuo tada, kuomet tyrimas buvo atliktas pirmą kartą, per ateinančių šešių mėnesių laikotarpį Vidurio Europos investuotojai tikisi paskirstyti savo pastangas pakankamai tolygiai: lėšų pritraukimui (30%), portfelio valdymui (33%) ir naujoms investicijoms (37%). „Tai didžiausios mūsų matytos lėšų pritraukimo ambicijos. Rinką formuoja vietiniai finansuotojai, remiantys šiame regione veikiančius verslus, tad mes tikimės, jog instituciniai investuotojai taip pat turės galimybių pasirinkti iš kelių aukštos bei vidutinės kokybės investavimo galimybių“, − pridūrė G. Byrne.

Sutelkdami dėmesį į lėšų pritraukimą, finansuotojai siekia investicijų paskirstymo: 40% tikisi sutelkti dėmesį į pardavimus per ateinantį pusmetį. Tai aukščiausias rodiklis nuo tyrimo pradžios (t.y. 2003 m.). Pasak G. Byrne, akcijų rinka buvo palanki pelningai veikiančioms įmonėms, tad Vidurio Europos įmonės gali pasinaudoti šia palankia padėtimi per ateinančius mėnesius. Tikimasi, kad skolos finansavimas bus lengvai prieinamas, o antriniai išpirkimai taip pat taps perspektyvia galimybe tam tikroms investicijoms.

Kitas svarbus apklausos aspektas yra tai, jog susidomėjimas investavimo galimybėmis į technologijų sektorių nuo 2013 metų išaugo beveik tris kartus ir šiuo metu siekia 20%. „Praėjusiame dešimtmetyje įgyvendinti pelningi rizikingo verslo projektai įrodė, jog Vidurio Europa – pasaulinio lygio technologijų verslo centras. Estijos programinės įrangos kūrėjai sukūrė „Skype“, o talentas iš Čekijos sukūrė dvi pasaulyje sėkmingiausias antivirusinės programinės įrangos kompanijas – „AVG“ ir „Avast“, − pridūrė G. Byrne.

Apie Deloitte

Deloitte yra vadinamos Deloitte Touche Tohmatsu Limited, Jungtinės Karalystės ribotos atsakomybės bendrovės, ir grupei priklausančios bendrovės narės („DTTL“). Kiekviena DTTL narė yra atskiras ir nepriklausomas juridinis asmuo. DTTL (dar vadinama „Deloitte Global“) pati savaime paslaugų neteikia. Daugiau informacijos apie DTTL ir jos bendroves nares galite rasti www.deloitte.lt.

Deloitte teikia audito, mokesčių, finansų ir verslo konsultacijų paslaugas privačioms bendrovėms, veikiančioms įvairiose srityse, bei valstybinėms institucijoms 150 šalių visame pasaulyje. Tarptautinis Deloitte bendrovių tinklas ir ilgametė patirtis vietinėse rinkose suteikia klientams daugiau galimybių efektyviai siekti tikslų, kad ir kur jie vykdytų savo veiklą. Daugiau kaip 210 000 Deloitte ekspertų visada stengiasi užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę ir tapti profesionalumo standartu visose srityse, kuriose veikia.

© 2015 Deloitte Lietuva

Parašykite komentarą