IT naujienos

Interneto svetainės priežiūra: kokie žingsniai svarbiausi?

Tam, kad interneto svetainė veiktų sklandžiai, būtina ją tinkamai prižiūrėti. Tai padeda išvengti įvairių problemų, galinčių sulėtinti svetainės greitį, lemti jos nepasiekiamumą ar net visišką praradimą. Taigi kokius žingsnius reikėtų periodiškai atlikti, norint pasirūpinti tinkama savo svetainės priežiūra?

Atidi visos svetainės peržiūra ir išbandymas

Kiekvienais metais arba po bet kokių atnaujinimų rekomenduojama metodiškai ir nuodugniai peržiūrėti visus svetainės puslapius. Tai leidžia rasti neveikiančias nuorodas ir funkcijas, taip pat tobulintinas sritis. Būtinai atkreipkite dėmesį į bendrą naudotojo patirtį, kitaip žinomą kaip UX (angl. User Experience). Ji ypač svarbi norint pritraukti naujus ir išlaikyti esamus klientus, gerinti savo prekių ženklo įvaizdį.

Peržiūrėkite svetainės turinį – galbūt jį reikia papildyti, atnaujinti arba pataisyti? Patikrinkite, ar netrūksta metažymų (tai tam tikros žymos svetainėje, kurios įprastai nematomos paprastam lankytojui, tačiau svarbios svetainę indeksuojantiems paieškos sistemų robotams), įvertinkite puslapių įkėlimo greitį. Tam, kad šis būtų kuo didesnis, rekomenduojama sumažinti svetainėje esančius failus, optimizuoti vaizdinę medžiagą, taip pat naudoti CDN (angl. Content Delivery Network, liet. turinio pristatymo tinklas).

Puslapių įkėlimo greičiui įtakos turi ir hostingas. Jeigu šios paslaugos teikėjas neužtikrina serverio patikimumo, galios ir spartos, tai gali neigiamai paveikti svetainės greitį. Siekiant to išvengti, hostingo įmonę derėtų rinktis itin atidžiai. Jau kurį laiką jos ieškote? Tuomet spauskite čia ir užsisakykite hostingą iš daugybės klientų pasitikėjimą pelniusių rankų.

Peržiūrėkite SEO analizės ataskaitas

Tam, kad galėtumėte efektyviai įvertinti savo svetainės našumą, patariama periodiškai (geriausia kas mėnesį) atlikti SEO analizę. Tai gali padėti priimti strateginius sprendimus, kurie leistų pagerinti svetainės reitingus paieškos sistemos rezultatų puslapiuose, taip pat padidinti savo prekių ženklo matomumą ir pritraukti daugiau lankytojų.

Tam labai praverčia SEO įrankis. Jis padeda nustatyti taisytinas svetainės vietas, tokias kaip nerasti puslapiai, dublikatai, svetainės greičio problemos, joje naudojamų elementų klaidos ir taip toliau. Įgyvendindami SEO analizėje pateiktas rekomendacijas, galite pagerinti savo pozicijas paieškos sistemoje, nes užtikrinsite geresnę patirtį lankytojams.

Saugumo naujinimai ir klaidų pataisymai

Maždaug kas mėnesį arba po pataisų išleidimo rekomenduojama atlikti programinės įrangos atnaujinimą ir įdiegti visus reikalingus naujinimus, kurie gali turėti įtakos operacinės sistemos, žiniatinklio serverio, duomenų bazės ar turinio valdymo sistemos (TVS) saugumui. Geriausia tai padaryti kuo įmanoma greičiau, kad svetainė netaptų lengvai pažeidžiama. Reguliarūs veiksmai padeda pašalinti saugumo trūkumus, tinkamai apsaugoti savo ir klientų duomenis.

Domeno registracijos atnaujinimas

Paprastai domeno registraciją reikia atnaujinti kas metus. Pasibaigus galiojimo laikui, domenas patenka į karantiną (tada niekas kitas jo dar negali užregistruoti), o el. paštas nustoja veikti. Šiuo laikotarpiu savininkas gali atkurti domeno ir el. pašto veikimą. Tačiau jei tai nėra padaroma, po karantino jį gali įsigyti bet kas kitas. Jeigu nenorite, kad tai įvyktų, nepamirškite pratęsti domeno galiojimo. O tam, kad nepraleistumėte jokios svarbios informacijos, domeno registratoriui pateikite gerą kontaktinį el. paštą ir reguliariai jį tikrinkite. Domeno galiojimas automatiškai pratęsiamas iš karto po sąskaitos apmokėjimo.

Kaip ir bet kuris kitas įrankis, interneto svetainė reikalauja priežiūros. Taigi jei norite, kad ji veiktų nepriekaištingai, o jūs išvengtumėte nemalonumų, atsižvelkite į šiame straipsnyje pateiktus patarimus. Pasirūpinkite, kad jūsų svetainė lankytojams suteiktų kuo geresnę patirtį!

Parašykite komentarą