Buitis, Namai

Interjeras: klasikinis stilius niekada nesensta

Interjero koncepcija – tai esminė idėja, kuria vadovaujantis kuriamas vientisas interjero stilius, formuojantis atitinkamą estetinį vaizdą bei suteikiantis jaukumo. Nemąstant, kas su kuo dera, gresia chaosas ir peršasi įspūdis, jog čia gyvenantis asmuo neturi skonio pojūčio. Vienas populiariausių pasaulyje ir tuo pačiu tobulai atitinkantis skirtingo amžiaus lietuvių skonį – klasikinis stilius. Pastarojo ištakos siekia didingus antikos laikus. Interjeras, įrengtas laikantis visų šiam stiliui būdingų reikalavimų, greičiau primena muziejų, kuriame nėra mums įprastos buitinės technikos, muzikinės įrangos, plokščiaekranių televizorių. Šių dienų žmogus, esant tokioms sąlygoms, tiesiog negalėtų gyventi, tad klasikiniai baldai išradingai pritaikomi moderniame, barokiniame ar bet kuriame kitame interjere.

Klasikinis stilius dvelkia prabanga, idealia tvarka ir subtiliu skonio pojūčiu. Vienas pagrindinių akcentų – centras, prie kurio derinami visi kiti baldai bei interjero detalės. Pastarojo vaidmenį atlieka židinys, sofa, valgomojo stalas su kėdėmis, miegamojo lova ar kitas baldas. Svarbu neperkrauti patalpos nereikalingais elementais.

Kokiais požymiais išsiskiria klasikiniai baldai?

Forma.

Klasikinio stiliaus baldai išsiskiria grakščiomis, tačiau taisyklingomis formomis.

Apdaila.

Dar didesnio išskirtinumo bei subtilumo šio stiliaus baldams priduoda mėgiami gėlių ar nėrinių rašto motyvai.

Spalva.

Mėgiamos gamtos spalvos – ruda, mėlyna, geltona, žalia. Taip pat pasteliniai atspalviai, sukuriantys patrauklų derinį su medienos tekstūra. Neretai naudojamas ir kontrasto principas: tamsių spalvų baldai derinami su baldomis lubomis, šviesiomis užuolaidomis ar kitomis detalėmis.

Medžiaga.

Oda ir mediena bei šių medžiagų derinys – prabangus, tradiciškai klasikiniame interjere mėgiamas pasirinkimas. Naudojama aukščiausios kokybės mediena (raudonmedis, riešutas ir panašiai), garantuojanti baldų ilgaamžiškumą, patvarumą ir solidžią išvaizdą.

Baldų apmušalai pasirenkami iš natūralių, tačiau prabangių audinių – medvilnės, aksomo, šilko, taftos.

Klasikiniai baldai bet kuriam interjerui suteikia prabangos ir išskirtinumo. Jei nesate tikras, kaip turi atrodyti svajonių namai, klasika niekada neapvils. Įmantrios baldų formos ir spalvų žavi metus ar porą, savo vietą užleisdamos kitiems madų vėjams, to tarpu klasika garantijos neturi. Neverta nuogąstauti, jog toks interjeras ilgainiui pabos – tereiks pakeisti baldų apmušalus ar įsigyti naują aksesuarą.

Parašykite komentarą