Teisėsauga, kriminalai

Inspektoriai perka automobilį, kurio pardavėjas negauna nė cento

Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos specialistai pirko automobilį, įtardami, kad pajamos mažinamos, tačiau gavus sutartį – įtarimus pakeitė nuostaba: automobilio pardavėjas negavo nė cento

2008 m. gegužės 30 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad vykdydami kontrolės veiksmus automobilių prekybos ir remonto srityje gegužės 28 dieną Šiaulių AVMI specialistai atliko automobilio kontrolinį pirkimą kartu su Šiaulių rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimo skyriaus Ekonominių nusikaltimų tyrimo grupės tyrėjais.

Automobilis buvo perkamas iš fizinio asmens, kuris nėra įregistravęs atitinkamos veiklos, ir tai tėra „hobis“, kaip paaiškinime teigia asmuo. Parduodamas automobilį pardavėjas dokumentuose įrašė beveik perpus mažesnę sumą, nei buvo parduodama.

Šiaulių AVMI specialistai sandorio metu pastebėjo ir apie tai informavo ekonominių nusikaltimų tyrėjus, kad įtaria klastojant pirkimo – pardavimo sutartį. Joje nurodoma, kad pirkėjas atbuline data automobilį „perka“ tiesiai iš ES šalies autoprekyba užsiimančios įmonės. Tokiu būdu nebelieka tikrojo pardavėjo ir nefiksuojamos jo pajamos, gautos Lietuvoje parduodant automobilį, nesumokami mokesčiai.

Minimu atveju parduodamas automobilis buvo su įtartinu numeriu, kuris yra garažinis ir kuriuos gali turėti tik juridiniai vienetai.

Dėl galimo dokumentų klastojimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šiaulių AVMI primena, kad nuo šių metų sausio 1 dienos visoje Lietuvoje suaktyvinta automobilių prekybos, gabenimo ir remonto sektoriaus kontrolė. Dauguma automobilių į Lietuvą įvežami iš ES šalių. Duomenų apie jų įvežimą Lietuvos muitinė nefiksuoja, tai sudaro sąlygas daliai prekiautojų bandyti sumažinti, nuslėpti pajamas ar net nuslėpti automobilių įvežimo faktą ir jų pardavimą Lietuvoje. Apie pastebėtus mokestinius pažeidimus galima pranešti Valstybinės mokesčių inspekcijos nemokamu pasitikėjimo telefonu 1882.

***

Papildoma informacija: yra filmuotos medžiagos bei fotonuotraukų.

Apie Valstybinę mokesčių inspekciją:

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI), vykdydama įstatymų jai pavestas funkcijas, yra atsakinga už 26 mokesčių administravimą. Pagrindiniai mokesčiai – pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis, gyventojų pajamų mokestis, akcizo mokestis. VMI sistemą sudaro šios biudžetinės įstaigos: centrinis mokesčių administratorius – Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) – ir vietos mokesčių administratoriai – apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos. VMI teikia paslaugas ir konsultacijas visais mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo klausimais, rengia mokesčių įstatymų komentarus, mokesčių deklaracijas bei jų užpildymo tvarkas, vykdo mokesčių mokėtojų kontrolę, išieško laiku nesumokėtus mokesčius, grąžina pajamų mokesčio permokas, atlieka kitas įstatymų numatytas funkcijas. VMI veikia elektroninio deklaravimo sistema, leidžianti šalies mokesčių mokėtojams internetu pildyti ir pateikti deklaracijas, taip pat teikia daug kitų elektroninių paslaugų. Nuo 2006 m. balandžio 1 d. VMI veikia Mokesčių informacijos centras, kurio specialistai trumpuoju nemokamu telefonu 1882 konsultuoja visos Lietuvos gyventojus ir įmones gyventojų pajamų mokesčio, socialinio draudimo įmokų ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų,, pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto, pelno bei socialinio mokesčio klausimais, informuoja apie pajamų ir turto deklaravimą, apie mokestinių procedūrų vykdymą bei teikia bendrąją informaciją apie VMI. Daugiau galima sužinoti interneto svetainėje www.vmi.lt.

Siekiame tapti Jūsų patarėju mokesčių klausimais.
Elona Limantienė, Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovė spaudai

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą