Laisvalaikis

Iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ rekordinė parama išdalinta 5 pagrindinėms Lietuvos gydymo įstaigoms

Prieš prasidedant kasmetinei iniciatyvai „Sužydėjusi viltis“, skirtai pagerinti ankstyvą krūties vėžio diagnostiką, organizatoriai paskelbė apie rekordinę 2019 m. surinktą paramą – 36 tūkst. eurų. Už šią sumą nupirkti krūtų žymekliai, naudojami prieš operaciją pažymėti naviko vietą, neseniai buvo išdalinti 5 pagrindinėms Lietuvos gydymo įstaigoms.

Iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ organizatoriai – Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija (IWAV) – krūties žymeklius padovanojo Nacionaliniam vėžio institutui Vilniuje, Kauno klinikoms, Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos chemoterapijos klinikai, Klaipėdos respublikinei ligoninei ir Šiaulių respublikinei ligoninei.

„Prieš operaciją naudojami krūtų žymekliai yra lyg kelrodis, kuris padeda teisingai išoperuoti naviką. Tai ypač svarbu, kai navikas yra ankstyvoje stadijoje, dar labai mažas. Džiaugiamės, kad iniciatyva „Sužydėjusi viltis“ nepalieka abejingų, tai įrodo pernai metų rezultatai – surinkome didžiausią visų laikų sumą, už kurią galėjome nupirkti daugiau reikalingų priemonių onkologinėms šalies ligoninėms. To nebūtų pavykę įgyvendinti be pagrindinių ir ilgamečių iniciatyvos partnerių – „Roche Lietuva“  ir „Eversheds Saladžius“ bei daugybės kitų rėmėjų. Tikimės, kad noras padėti ir prisidėti neišblės ir šiemet“, – sako Jurgita Butkevičienė, IWAV pirmininkė.

Iniciatyva „Sužydėjusi viltis“, kurią kasmet vainikuoja iškilmingas labdaros renginys, tęsiama jau 12 metus iš eilės ir šiemet pradedama šūkiu „Išdrįsk sužinoti“. Jos metu siekiama ne tik suteikti galimybę onkologams dirbti su diagnostikai reikalingomis naujausiomis priemonėmis, bet ir paskatinti moteris pasitikrinti sveikatą, priminti prevencinės medicinos svarbą.

Šiais metais iniciatyvą globoja Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Geros valios ambasadore tapo Lietuvos mokslų premijos laureatė prof. dr. Sonata Jarmalaitė, o renginio organizaciniam komitetui jau antrus metus iš eilės vadovauja Amerikos lietuvė Lidija Rasutis. 

Per 11 metų labdaringa iniciatyva padėjo surinkti daugiau kaip 230 tūkst. eurų, už kuriuos nupirktos priemonės buvo paaukotos Lietuvos onkologijos ligoninėms. Šiemet surinktos lėšos bus skirtos krūties audinio žymekliams įsigyti. 

Renginį „Sužydėjusi viltis“ organizuoja Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija, kuri vienija Lietuvoje gyvenančias užsienio šalių ambasadų darbuotojų ir verslininkų žmonas iš daugiau nei 25 šalių bei veiklias Lietuvos moteris. Savo savanoriška veikla asociacija padeda spręsti socialinius klausimus Lietuvoje.

 

Pranešimą paskelbė: Monika Rimdžiūtė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą