Politika ir teisė

Importuotų prekių etiketėse turi būti rašoma jų kilmės šalis, mano europarlamentarai

Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas ragina įpareigoti į ES importuotų prekių etiketėse rašyti jų kilmės šalį. EP narių įsitikinimu, „svarbu išlaikyti vienodas sąlygas ES įmonėms ir jų konkurentėms iš trečiųjų šalių“, taip pat užtikrinti vartotojų apsaugą ir informuotumą.
Kadangi ES valstybės iki šiol nesugebėjo susitarti dėl prekių kilmės šalies žymėjimo taisyklių, Europos Komisija pareiškė ketinanti atsiimti jų projektą, kuriam Europos Parlamentas pritarė dar 2010 metais. Europarlamentarai ragina to nedaryti arba pasiūlyti atnaujintą šios srities teisės akto projektą, kuris atitiktų naujausias Pasaulio prekybos organizacijos taisykles.
Rezoliucijoje pažymima, kad svarbios ES konkurentės – tokios kaip Brazilija, Kanada, Kinija ar JAV – taiko importuotų prekių kilmės žymėjimo taisykles, o ES tokių bendrų taisyklių vis dar neturi, išskyrus taikomas tam tikriems žemės ūkio gaminiams. Kol bus priimti nauji teisės aktai, europarlamentarai ragina veiksmingiau naudotis esamomis regioninio, šalių ir ES lygmens prekių kilmės žymėjimo taisyklėmis, taip pat geriau šviesti ir informuoti visuomenę apie prekių kilmę.
EP tarptautinės prekybos komiteto pirmininkas Vital Moreira (Socialistai ir demokratai, Portugalija) diskusijoje pažymėjo, kad svarbiausias šių taisyklių tikslas yra „išvengti klaidinančių etikečių ir suvienodinti konkurencines sąlygas su prekybos partneriais“. Kiti europarlamentarai teigė, jog pasitaiko atvejų, kai už ES ribų gamybą perkėlusios tarptautinės kompanijos iš kai kurių didelių Europos šalių klaidina vartotojus dėl prekių kilmės, siekdamos nuslėpti prastus aplinkosauginius ar socialinius jų gamybos standartus.

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą