Įvairenybės

„Iki“ parduotuvės jau pasiruošusios reguliuoti pirkėjų srautus

Vyriausybei Lietuvoje apsisprendus nuo šeštadienio, vasario 5-osios, atsisakyti galimybių paso ir įvesti ploto ribojimus prekybos tinklams, „Iki“ parduotuvės pasiruošusios vėl reguliuoti pirkėjų srautus, siekiant užtikrinti 15 kv. m ploto vienam pirkėjui reikalavimą. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad parduotuvėse srautai bus reguliuojami pagal krepšelių ir vežimėlių skaičių.

„Iki šiol atsakingai vykdėme ir toliau vykdysime visus Vyriausybės nurodymus, kurie yra svarbūs pandeminės situacijos valdymui. Su dauguma ribojimų ir priemonių esame susipažinę buvusių karantinų metu, todėl atsisakius galimybių paso, pirkėjų srautus reguliuosime pagal krepšelių ir  vežimėlių skaičių. Mes toliau darysime viską, kad pirkėjai galėtų apsipirkti patogiai bei saugiai. Taip pat pirkėjus, kaip visada, skatiname parduotuvėse elgtis atsakingai, apsipirkti ne piko metu arba internetu, taip išvengiant kontaktų“, – sako V. Budrienė.

Kaip teigia V. Budrienė, vežimėlių ir krepšelių kiekis apskaičiuojamas taip, kad prekybos vietoje būtų užtikrinamas saugus 15 kv. m plotas vienam pirkėjui. Srautą reguliuojantys darbuotojai užtikrins, kad kiekvienas pirkėjas apsipirktų tik su krepšeliu ar vežimėliu. Be to, skatinama pirkėjus laikytis 2 m saugaus atstumo nuo kitų asmenų, o ypač tose vietose, kuriose susidaro dideli lankytojų srautai.

Taip pat pirkėjai nuolat raginami planuoti savo apsipirkimus tuomet, kai pastebima mažiausiai žmonių – darbo dienomis ir šeštadieniais nuo parduotuvės atidarymo iki 10 val., taip pat nuo 20 val. iki parduotuvės uždarymo. Sekmadieniais žmonių prekybos tinklo parduotuvėse nedaug visą darbo laiką. Pirkėjų patogumui kai kurios parduotuvės atidaromos 7.30 val., darbą baigia 22 arba 23 val.

Be to, parduotuvės lankytojai skatinami nepamiršti ir kitų pandemijos metu svarbių aspektų – iš anksto planuoti savo pirkinių krepšelį, sudaryti produktų bei prekių sąrašą ir apsipirkti pagal jį. Tai padės prekybos vietoje praleisti mažiau laiko ir apsipirkti kaip įmanoma saugiau. Pirkėjai reikalingų prekių gali įsigyti ir internetu, naudojantis „LastMile“ programėle.

Prekybos tinklas primena, kad parduotuvėse laikomasi griežtų dezinfekcijos priemonių, dezinfekuojami paviršiai ir pirkinių krepšeliai. Nuolat primenama laikytis saugaus atstumo ir vengti fizinių kontaktų, įrengti bekontakčiai dezinfekantai, būtina dėvėti apsaugines kaukes, rekomenduojama mūvėti pirštines. Šios taisyklės taikomos ir parduotuvės personalui. Kaukes prekybos tinklo darbuotojai privalo dėvėti ne tik parduotuvės salėje, bet ir pagalbinėse patalpose.

Parašykite komentarą