Politika ir teisė

Įkalinimo įstaigos ruošiasi dinaminės apsaugos startui

Vasario 19 dieną Pravieniškėse ir Kaune vyko Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų metinių rezultatų aptarimas. Savo pasiekimus Kalėjimų departamento direktorei, teisingumo ministrui, policijos, prokuratūros atstovams ir socialiniams partneriams pristatė Pravieniškių pataisos namai-atviroji kolonija, Kauno tardymo izoliatorius, Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorius-pataisos namai ir Kauno apygardos probacijos tarnyba.
Didžiausią dėmesį įstaigos pernai skyrė ne tik nuteistųjų, bet ir darbuotojų sąlygų gerinimui. Šiemet numatoma dar daugiau naujovių ir pokyčių, padėsiančių dar labiau efektyvinti bausmių vykdymo sistemą.
Pravieniškės ruošiasi naujovei – dinaminei apsaugai
Teisingumo ministro Juozo Bernatonio ir Kalėjimų departamento direktorės Živilės Mikėnaitės vizitas Kaune ir Pravieniškėse pažymėtas istoriniu įvykiu – mokslų baigimo pažymėjimai įteikti pirmiesiems dinaminės apsaugos pareigūnams. Tai naujos kartos, naujo požiūrio prižiūrėtojai, kurie darbe taikys kitokius principus – ne muštrą, o pagalbą nuteistiesiems. Tai tikras iššūkis Pravieniškių pataisos namams, būtent šioje įstaigoje dinaminės apsaugos mokosi daugiausiai pareigūnų – 34.
Šios įstaigos vadovas Virginius Ceslevičius, pripažįsta, jog įkalinimo įstaigų personalą reikia nuolat motyvuoti, paskatinti. Todėl šiemet sau iškėlė tikslą įdiegti kuo daugiau darbo vietų su elektronine dokumentų valdymo sistema, atnaujinti kompiuterinę techniką, remontuoti patalpas.
Sąlygos šiemet gerės ir nuteistiesiems – Pravieniškėse bus įrengtas naujas skulptūrų parkas, kuris sudarys galimybę plėtoti už pataisos įstaigos vartų esančių nuteistųjų užimtumą ir sukurs tinkamą aplinką jų poilsiui.
„Džiugu, kad Kalėjimų departamentas visuomenei atrodo vis patrauklesnis. Matau, kaip per praėjusius metus išspręstos įsisenėjusios problemos – pareigūnai aprūpinti uniformomis, daugeliui pakelti atlyginimai, o tokie projektai, kaip „Žalioji oazė“ nudažo uždarą, tačiau naujovėms atvirą sistemą pozityviomis spalvomis, ji tampa įdomesnė,“ – sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.
Dėmesys partneriams
Metų rezultatų aptarime įkalinimo įstaigos atsigręžia ir į socialinius partnerius. Užmegzti glaudūs ryšiai su kitomis institucijomis ar nevyriausybinėmis organizacijomis sukuria ne tik naujus projektus, bet ir skatina judėti pirmyn.
Kauno apygardos probacijos tarnyba pernai prisijungė prie Eurolygos socialinio projekto „One Team“, kuriame „Žalgirio“ krepšininkai padėjo probuojamiems paaugliams įgyti socialinių įgūdžių, kartu žaidė krepšinį, skatino vaikus pakeisti savo elgesį ir požiūrį.
Visos trys Kauno įkalinimo įstaigos daug bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis – Kauno apygardos prokuratūra, policija, Kaune esančiais teismais. Už bendradarbiavimą Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius įteikė Kalėjimų departamento direktorei Prokuratūros ženklą.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą