Įvairenybės

„Ignitis“ įžengė į Suomijos rinką – tapo vienu pirmųjų nepriklausomų dujų tiekėjų šalyje

Vakar, 2020 m. sausio 1 d., bendrovė „Ignitis“ tapo viena iš pirmųjų žaidėjų konkurencijai atvertoje Suomijos dujų rinkoje. Tą pačią dieną pradėjusia veikti „Balticconector“ dujotiekio jungtimi „Ignitis“ Suomijos vartotojams pristatė pirmuosius gamtinių dujų kiekius. Sutartis dėl dujų tiekimo bendrovė jau yra sudariusi su eile stambiausių Suomijos verslo klientų.

Pirmąją naujųjų metų dieną faktiškai pradėjęs veikti 150 km ilgio „Balticconector“ dujotiekis sujungė Suomijos ir Baltijos šalių dujų perdavimo sistemas ir sudarė sąlygas liberalizuoti šios Šiaurės šalies dujų rinką. Iki tol visos reikiamos dujos į Suomiją atkeliaudavo tik dujotiekiais iš Rusijos.

„Konkurencijai atsivėrusi dujų rinka simbolizuoja naują, palankesnių sąlygų erą Suomijos vartotojams. Pavyzdžiui, „Ignitis“ siūlomų dujų kainos yra susietos su Europos dujų biržų kainų indeksais, jų kainodarą lemia rinkos dėsniai. „Ignitis“ didžiausiems Suomijos dujų vartotojams siūlo ir nestandartinius individualius dujų tiekimo sprendimus. Skaičiuojama, kad dėl to tiekiamos dujos mūsų klientams Suomijoje gali būti iki penktadalio pigesnės, nei buvo iki rinkos monopolio panaikinimo šalyje.

Be to, naujoji jungtis padidins ir dujų tiekimo saugumo užtikrinimą, nes šalis nebebus priklausoma tik nuo vieno tiekėjo ir turės alternatyvių pasirinkimų. Džiaugiamės būdami šios transformacijos dalimi ir tuo, kad nuo pirmos rinkos liberalizacijos dienos pradėsime tiekti reikšmingus gamtinių dujų kiekius Suomijos pramonei“, – sako Haroldas Nausėda, „Ignitis“ valdybos narys, atsakingas už verslo klientus ir tarptautinę plėtrą.

Bendrovės „Ignitis“ specialistai 2019 m. aktyviai dalyvavo Suomijoje vykusiose diskusijose ir organizuotose konsultacijose dėl pasiruošimo dujų rinkos liberalizavimui ir jį reglamentuojančios teisinės bazės kūrimo. Bendrovė turi bene didžiausią patirtį regione, kadangi aktyviai dalyvavo dujų rinkų liberalizavimo procesuose Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje.

Liberalizuoti savo dujų rinką 2020 m. Suomija turėjo dėl pasibaigusio pereinamojo laikotarpio ES trečiojo energetikos paketo sąlygų įgyvendinimui dujų tiekimo sektoriuje. Šis teisės aktas reikalauja atskirti dujų ir elektros perdavimo tinklų veiklą nuo energijos gamybos ir tiekimo veiklų. 

„Ignitis“ yra išskirtinė bendrovė regione, užsitikrinusi dujų tiekimą iš trijų skirtingų šaltinių. Įmonė turi ilgalaikio SGD tiekimo sutartis, taip pat dujas perka trumpalaikių SGD sandorių rinkoje, be to, įsigyja vamzdynais tiekiamas dujas ir aktyviai naudojasi Latvijos Inčukalnio požemine dujų saugykla.

Pranešimą paskelbė: Artūras Ketlerius, UAB „Lietuvos energija“

Parašykite komentarą