Verslas

Ieškoma Lietuvos komercijos atašė Izraelyje

Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė konkursą komercijos atašė pareigoms Izraelyje eiti. Kandidatų paraiškų laukiama iki š. m. kovo 17 dienos. 

„Ekonominių santykių su Izraeliu potencialas yra didžiulis ir platus. Izraelis yra viena inovatyviausių ir pažangiausių valstybių pasaulyje, o jos ekonomikos pagrindą sudaro aukštosios technologijos. Turime daug ko iš jos pasimokyti, tačiau galime ir nemažai pasiūlyti, pradedant biotechnologijomis, lazeriais ir baigiant kibernetinio saugumo, kosmoso ir gynybos sričių technologijomis. Tad komercijos atašė vaidmuo itin reikšmingas, siekiant palaikyti ir plėtoti  dvišalį dialogą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

„Labai svarbu ne tik stiprinti Lietuvos ekonominį atstovavimą šioje valstybėje, bet ir padėti Lietuvos verslui įsitvirtinti Izraelio rinkoje, atrasti naujų sąlyčio taškų, aktyvinti Izraelio  investicijas Lietuvoje. Prie šių tikslų neabejotinai prisideda komercijos atašė, Izraelyje ši pareigybė įsteigta dar 2011 metais“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis. 

Į komercijos atašė pareigas Izraelyje gali pretenduoti asmenys, turintys bakalauro kvalifikacinį laipsnį teisės, verslo, ekonomikos arba politikos mokslų srityse arba bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir ne mažesnę kaip dvejų metų darbo tarptautinio bendradarbiavimo srityje patirtį. Pretendentai į pareigas privalo mokėti anglų kalbą C1 lygiu. 

Visi reikalavimai kandidatams ir kita informacija skelbiama čia.   

2022 m. Izraelis tarp 211 Lietuvos prekybos partnerių užėmė 50 vietą pagal prekybos prekėmis apyvartą, 42 – pagal eksportą  ir 49 – pagal importą. 2022 m. prekių apyvarta tarp dviejų šalių siekė 144 mln. eurų, eksportas į Izraelį – 107 mln. eurų, importas – 37 mln. eurų. Pernai lietuviškos kilmės prekių eksportas į Izraelį siekė 91,1 mln. eurų. 

Izraelio tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje 2022 m. III ketv. sudarė 65,67 mln. Eur, o  Lietuvos tiesioginės investicijos Izraelyje buvo −0,09 mln. Eur. 

Šiuo metu Lietuva turi 16 komercijos atašė šiose šalyse: Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Norvegijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Izraelyje, Ukrainoje, Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Lenkijoje, taip pat 1 prekybos atstovą Taipėjuje.

Pranešimą paskelbė: Ligija Kliunkienė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Parašykite komentarą