Šiuolaikinės lietuviškos vestuvių tradicijos yra puikiai žinomos kiekvienam lietuviui, tačiau tikrai ne kiekvienas žmogus žino, kokios vestuvių tradicijos yra puoselėjamos kitose pasaulio šalyse. Todėl pateikiame jums ne vieną įdomų faktą apie skirtingose pasaulio šalyse puoselėjamas vestuvių tradicijas.
Kinija
Kinijoje nuotakos vestuvių šventės metu tradiciškai savo nuotakos suknelę keičia net tris kartus! Pirmoji suknelė yra vadinama „qipao“ arba „cheongsam“ ir tai yra raudona išsiuvinėta aptempta vestuvinė suknelė. Antroji suknelė yra labiau vakarietiško stiliaus – ji balta ir pūsta. Galiausiai trečioji vestuvinė suknelė, kuri dėvima vestuvių šventės metu, yra bet kurios pasirinktos spalvos ir bet kokio nuotakai patinkančio stiliaus. Dažnai tai būna kokteilinė arba vakarėlių suknelė.
Rusija
Rusijoje jaunikis turi būsimos nuotakos rankos paprašyti jos tėvo, gaudamas sutikimą vesti jo dukrą. Žinoma, ši tradicija yra būdinga ir kai kuriose kitose pasaulio šalyse – ne išimtis ir Lietuva. Tačiau vėlgi, šiais laikais modernioje visuomenėje būsimos nuotakos tėvų sutikimas vis rečiau tampa svarbus. Kita vertus, Rusijoje iki šiol kai kurie žmonės į visą tai žvelgia labai rimtai, todėl būsimos nuotakos tėvas kartais būsimam žentui paskiria ir nemažai įvairių užduočių, kurias jis turi atlikti, kad užsitarnautų pasitikėjimą ir gautų sutikimą.
Indija
Indijoje nuotakos ir jų artimiausios šeimos moterys bei draugės rankas ir pėdas būna išsidažiusios chna dažais. Šis Indijoje populiarus kūno tapybos menas yra vadinamas mehndi. Tokiai kūno tapybai gali prireikti ištisų valandų, tačiau visa tai išlieka ne vieną savaitę.
Graikija
Graikijoje vestuvių ceremonijos metu jaunikis ir jaunoji atlieka „pinigų šokį“, kurio metu šventės svečiai į juos mėto pinigus, tikėdami, kad tai jiems atneš pilnatvę ir turtingą gyvenimą.
Peru
Peru nuotakos nemeta savo vestuvinės puokštės, kaip yra populiaru ne vienoje pasaulio šalyje (taip pat ir Lietuvoje). Vietoje to yra naudojami kaspinėliai su žiedu, kurie yra paslepiami vestuvinio turto viduje. Tuomet vienišos moterys, kurios dalyvauja vestuvių šventėje, traukia šiuos kaspinėlius, kol galiausiai viena ištraukia kaspinėlį su netikru vestuviniu žiedu. Sakoma, kad tokį kaspinėlį su žiedu ištraukusi moteris netrukus taip pat ištekės.
Pakistanas
Pakistane jaunikiai turi saugoti savo batus po įvykusių savo vestuvių. Kai naujieji sutuoktiniai grįžta iš vestuvių ceremonijos, jaunavedžiai dalyvauja „parodomojoje“ ceremonijoje. Kai visa tai vyksta ir jaunikio dėmesys būna nukreiptas, moterys iš nuotakos šeimos pusės bando pavogti jaunikio batus. Jei joms pavyksta tai padaryti, tuomet iš jaunikio yra reikalaujama piniginės išpirkos, jei jis nori, kad batai būtų saugiai sugrąžinti.
Libanas
Libane yra įprasta būsimą jaunikį prieš vestuves pasitikti su ypatingai garsia muzika, šokiais ir džiaugsmo kupinais šūksniais. Visą šį šou surengia jo draugai, šeimos nariai ir profesionalūs atlikėjai. Tokia palyda Libane yra vadinama „zaffe“. Visa ši palyda seka jaunikį iš jo namų iki pat nuotakos namų, tokiu būdu linkėdami didžiulės laimės ir džiaugsmingo gyvenimo kartu.
Italija
Italijoje vestuvių šventės metu į žemę yra sudaužoma stiklinė. Daugybė pažirusių stiklo šukių simbolizuoja daug laimės kupinų metų, kuriuos kartu nugyvens naujieji jaunavedžiai.
Brazilija
Brazilijoje nuotakos savo vestuvinės suknelės vidinėje dalyje užrašo savo vienišų draugių vardus, tokiu būdu linkėdamos joms surasti savo antrąją pusę.
Kaip matote, skirtingose pasaulio šalyse vyrauja ir skirtingos tradicijos, tačiau visur ir visuomet vestuviniai žiedai (https://ziedelis.lt/vestuviniai-ziedai/) vaidina patį svarbiausią vaidmenį ir be jų neapsieina nei viena vestuvių ceremonija.