Bankai ir Draudimas

Gyventojai vartojimo kreditus ima ir automobiliui pirkti, ir sveikatai gerinti

SEB banko duomenimis, daugelis vartojimo kreditų gavėjų lėšas skiria norimam automobiliui įsigyti arba savo buičiai gerinti. Tačiau pastaruoju metu pastebima, kad besiskolinantys visa dažniau gautas lėšas skiria savo ir šeimos narių sveikatai gerinti, gydymo išlaidoms apmokėti.

Banko duomenimis, pirmą šių metų ketvirtį 42 proc. besiskolinančių nurodė, kad skolintomis lėšomis darys būsto remontą ir gerins savo buitį, pavyzdžiui, pirks buitinę techniką, naujus baldus, dar 36 proc. pirks automobilį.

„Remontas ir automobilis visais laikais buvo dvi pagrindinės sritys, kurioms skiriamos vartojimo kreditų lėšos. Pastaruoju metu, sujudus nekilnojamojo turto rinkai, poreikis skolintis būstui įrengti, atnaujinti ar buičiai gerinti, augo dešimtadaliu. Tikėtina, kad vartojimo kreditų dalis, skirta būtent tokiems planams, ir toliau didės“, sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Vis tik, V. Doveikos teigimu, besiskolinančių poreikiai tampa vis įvairesni, o skolintomis lėšomis gyventojai linkę įsigyti ne tik norimus didesnius ar mažesnius daiktus nuo automobilio iki kompiuterio ar dviračio, bet ir gerinti sveikatą, sportuoti.

„Per metus sveikatinimui ir gydymui skiriamų vartojimo kreditų dalis išaugo labiausiai net 67 procentais. Šiuo metu tokioms reikmėms vartojimo kreditus ima vienas iš keturiolikos besiskolinančių asmenų, kai prieš metus tokių buvo perpus mažiau“, sako V. Doveika.

Banko duomenimis, šioms reikmėms du kartus dažniau skolinasi moterys negu vyrai, o daugiau kaip pusė tokių kreditų (58 proc.) suteikta vyresniems negu 45 metų gyventojams. Vidutinė kredito suma sveikatos ir gydymo reikmėms yra 2,2 tūkst. eurų.

Per pirmus tris šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, SEB banko suteiktų vartojimo kreditų bendra vertė padidėjo dešimtadaliu gyventojai metų pradžioje iš viso pasiskolino daugiau kaip 7 mln. eurų.

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą