Sportas

Antanas Juknevičius sėkmingai startavo Kazachstano ralyje

Ankstų pirmadienio rytą Kaspijos jūros pakrantės miesto Aktau ramybę sudrumstė lenktyninių automobilių burzgimas – čia startavo kasmetinės Kazachstano ralio reido varžybos „Kazakhstan Rally“. Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) palaikomame renginyje dalyvauja ir lietuviškas ekipažas su Antanu Juknevičiumi priešakyje. Po trijų etapų lietuviai užtikrintai pirmauja T2 klasėje, o bendrojoje įskaitoje užima 3-ią vietą.
Gegužės pabaigoje išvyką į Kazachstaną susiplanavęs Antanas Juknevičius čia keliavo konsultuoti organizatorių bei dalinti patarimus savo mokiniams, tačiau netikėtai pats sėdo už automobilio vairo ir dalyvauja varžybose. Vienam iš lenktynininkų susilaužius ranką, Antanas pagelbėjo be vairuotojo likusiam lietuviui Rimvydui Rimšai. Sportininkai varžybose startavo beveik standartiniu, T2 klasės „Nissan Patrol“ automobiliu.
„Dalyvavimas varžybose – visai netikėta, bet labai puiki proga gilinti savo žinias važiuojant aukšto lygio varžybose,“ teigė A. Juknevičius, šiemet įveikęs savo 6-ąjį Dakaro ralį. „Kazachstano ralio reido varžybas palaiko „FIA“ ir labai tikėtina, jog jos jau kitais metais gali būti įtrauktos į „Cross Country Rally“ pasaulio čempionato programą. Čia trasos daugiausiai susideda iš smėlynų, kopų, beveik visą laiką važiuojant bekele, o organizatoriai puikiai dirba savo darbą – viskas aukščiausio lygio.“
Pirmąją ralio dieną lietuviškasis ekipažas baigė finišuodamas ketvirtoje pozicijoje, už savęs palikdamas netgi profesionaliai ruoštus, T1 klasei priklausančius, konkurentų automobilius. Antrajame etape gegužės 31-ąją, Antanas Juknevičius ir Rimvydas Rimša finišavo trečioje pozicijoje, artimiausią persekiotoją aplenkdami daugiau nei 30-ia minučių. Po trečiojo etapo lietuviai įsitvirtino trečioje bendrosios įskaitos vietoje ir ketvirtoje vietoje esantį ekipažą lenkia beveik valanda.
Iš viso „Kazakhstan Rally“ metu sportininkai įveiks 1775 kilometrus Kazachstano Mangystau regiono, Kaspijos jūros pakrantės ir Ustyurt regiono apylinkėse. Varžybose dalyvauja ir lietuvių kilmės sportininkas, Dakaro ralio prizininkas, Artūras Ardavičius. Jis bagių (T3) klasėje po dviejų etapų užima pirmąją vietą.
Kontaktai informacijai:
Dominykas Maisiejus
Komunikacijos vadybininkas

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą