Verslas

Gyventojai Lietuvos pašto skaidrumą vertina dar geriau

Per pastaruosius metus visuomenė dar geriau pradėjo vertinti Lietuvos pašto veiklos skaidrumą. Bendrovę skaidria, arba greičiau skaidria iš viso laiko net 49 proc. respondentų – septyniais procentiniais punktais daugiau nei 2021 m. Tokius rezultatus atskleidė šių metų spalį tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa.

Minėta apklausa siekta išsiaiškinti šalies gyventojų nuomonę apie Susisiekimo ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų ir bendrovių skaidrumą. Rezultatai parodė, kad 2022 m. pagerėjo tiek Lietuvos pašto, tiek ir kitų Susisiekimo ministerijai pavaldžių bendrovių ir pačios ministerijos skaidrumo vertinimas.

„Šie rezultatai yra geriausias kasdienėje Lietuvos pašto veikloje keliamų aukštų skaidrumo reikalavimų įvertinimas. Skaidrumas, atsakomybė ir etika yra neatsiejami bendrovės veiklos elementai, kurių svarbą supranta ir dauguma kolegų. Tai yra ypatingai svarbu, nes jokios įmonės skaidrumas nėra įmanomas be įsitraukusių ir korupcijai nepakančių darbuotojų.

Kiekvienais metais atliekamos anoniminės Lietuvos pašto darbuotojų apklausos liudija, kad jie pasižymi aukštu antikorupciniu sąmoningumu. Sveikintina tai, kad darbuotojai ne tik dalijasi įžvalgomis ar pastebėjimais, bet ir nėra abejingi bendrovėje veikiančiam anoniminių pranešimų kanalui – Pasitikėjimo linijai“, – sako Andrius Varnelis, Lietuvos pašto Saugos ir prevencijos departamento vadovas.

2021 m. rudenį vykusios vidinės apklausos duomenimis, 95 proc. Lietuvos pašto darbuotojų nurodė, kad bendrovėje yra skatinama dalyvauti antikorupcinio sąmoningumo didinimo veikloje, 97 proc. teigė, jog nepateisintų nesąžiningo darbuotojų elgesio. 94 proc. mano, kad bendrovėje netoleruojama korupcija.

Lietuvos pašte įdiegta Pasitikėjimo linija – tai galimybė saugiai ir nesibaiminant pranešti apie galimai vykdomus pažeidimus. Ši linija pasiekiama tiek įmonės darbuotojams, tiek klientams. Pastebėjus ar žinant apie galimai neteisėtus bendrovės darbuotojų veiksmus, kviečiame nedvejoti ir apie tai pranešti el. paštu pranesk@post.lt arba paskambinus telefonu +370 5 2157676.

Pranešimą paskelbė: Lukas Zadarackas, AB Lietuvos paštas

Parašykite komentarą