Verslas

Gyventojai drąsiau investavo į nuosavą šildymo įrangą

2012 metais UAB ‚,Vilpra“ parduotos šildymo įrangos pajamos išaugo daugiau nei 15 proc. lyginant su 2011 metais. Praėjusiais metais gyventojai drąsiau investavo į nuosavą šildymo įrangą ir rinkosi kokybiškesnius bei brangesnius įrengimus.

UAB „Vilpra“ duomenimis saulės kolektorių, naudojamų karštam vandeniui ruošti, rinka praėjusiais metais išaugo net 60 proc. Įprastų kietojo kuro katilų pardavimai augo 15 proc. kai tuo tarpu šilumos siurblių buvo parduota net 40 proc. daugiau nei 2011 metais. Įprastų dujinių katilų rinka praėjusiais metais sumažėjo apie 20 proc. Dauguma pirkėjų rinkosi brangesnius – kondensacinius dujinius katilus, kurių naudingumas didesnis 20-30 proc.

„Vienas svarbiausių veiksnių lemiančių pasirinkimą šiai dienai – nuolatos kylančios dujų kainos. Žmonės rinkdamiesi šildymo būdą nebijo sumokėti daugiau tam, kad ateityje ženkliai sumažintų išlaidas šildymui. Pavyzdžiui, įsirengus dujinį kondensacinį katilą šildymas kainuoja net 20-30 proc. pigiau, o įranga atsiperka per 5 – 7 metus. “, – komentavo UAB „Vilpra“ plėtros ir pardavimų skyriaus vadovas Valdas Ancuta.

Pasak V. Ancutos, gyventojai darosi išrankesni ir drąsesni. Vartotojai yra pasiryžę įsigyti brangesnę šildymo įrangą, kuri ne tik padeda sumažinti šildymo kaštus, bet yra modernesnė, paprasčiau valdoma, nereikalauja daug priežiūros.

V. Ancutos teigimu granulinių katilų rinka praėjusiais metais augo apie 40 proc. Iki šiol nebuvę populiarūs, granuliniai katilai įsitvirtino Lietuvos rinkoje. Tai gana patogus ir nebrangus būdas šildyti savo gyvenamą plotą.
„Tai plačiai paplitęs šildymo būdas daugelyje Europos šalių, po truputį įgyjantis žmonių pasitikėjimą ir Lietuvoje. Staigų granulinių katilų išpopuliarėjimą Lietuvos rinkoje lėmė kokybiškų granulių pasiūla. Įlgą laiką Lietuvoje nebuvo galimybės įsigyti kokybiško šios rūšies kuro – daugelis vietos gamintojų kurą eksportavo į vakarų Europą .“, – pasakojo V. Ancuta.

Apie UAB „Vilpra“

Viena didžiausių Lietuvoje šildymo sistemų prekybos ir įrengimo įmonių „Vilpra“ šiais metais švenčianti veiklos dvidešimtmetį . Bendrovės veikla – šildymo, kondicionavimo, vonios kambario įrangos, įdėklų į kaminus ir pristatomųjų dūmtraukių mažmeninė ir didmeninė prekyba bei montavimas. UAB „Vilpra“ prekybos salonai bei atstovybės veikia 20 Lietuvos miestų ir rajonų. UAB „Vilpra“ bendradarbiauja su daugiau nei 200 Europos šildymo, vandens tiekimo, šilumos apskaitos ir taupymo įrengimų gamintojų ir atstovauja Lietuvoje bei Europoje gerai žinomoms kompanijoms. Vilpros įmonių grupei taip pat priklauso UAB „Vilpros pramonė“ bei UAB „ Vilpros investicija“. Konsoliduoti Vilpros įmonių grupės pardavimai 2012 metais sudarė daugiau nei 60 mln LT.

Daugiau informacijos:

Eglė Luotytė
UAB „Vilpra“ rinkodaros projektų vadovė
Tel.: 8699 93237
El.p. egle.luotyte@vilpra.lt
www.vilpra.lt

Parašykite komentarą