Investicijos,  Verslas

Greitas kreditas išgelbėjo mano darbą…

Žiniasklaidoje nuolatos girdime įvairių nuomonių apie greituosius kreditus, skolas ir skolininkus, dažnai ne iš gerosios pusės. Daug rašoma apie tai, kaip paskolos sugadina žmonių gyvenimus. Šį kartą norime pasidalinti pasakojimu su laiminga pabaiga. Vilnietis Genadijus pasakojo, kaip greitas kreditas padėjo išsaugoti darbo vietą.

Jau tapo įprasta, kad greitieji kreditai imami tada, kai vėluoja atlyginimas, nes reikia kažkaip pragyventi. Kartais atsiranda nenumatytų išlaidų. Kartais reikia kažką nusipirkti, investuoti. Mūsų kalbinto Genadijaus atvejis – kitoks.

Genadijus dirba atsakingą darbą gamykloje. Menkiausia jo klaida gali atnešti didžiulius nuostolius, jau nekalbant apie sugadintą techniką ir aparatūrą, taip pat ir sukeltą pavojų sau ir savo kolegų sveikatai ir net gyvybei. Jis vadovauja plastmasės liejimo linijai. Čia karšta tiesiogine to žodžio prasme. Jo kolegos – kvalifikuoti ir patyrę darbininkai, tačiau kartais kyla problemų su disciplina. Atlyginimai nedideli, todėl motyvacijos darbuotojai turi ne per daugiausiai. Susiklostė tam tikros aplinkybės, kad vienam iš darbuotojų kilo sunkumų. Jis patyrė didžiulį stresą šeimoje (mirė net du artimi giminaičiai vienas po kito), krito ir į finansinę duobę. Darbuotojas palūžo, jį kamavo stresas. Dėl to nukentėjo jo darbo kokybė. Kartais iš viso nepasirodė darbe. Vadovybė išrašė „pravaikštą“. Genadijui teko skubiai važiuoti į kolegos namus ir kalbėtis su juo. Pasirodė, kad jis vienišas ir psichologinės problemos jį gali sunaikinti. Kaip tik jų cechas gavo milžinišką užsakymą, kurį reikėjo atlikti po mėnesio. Iširus darniai komandai to padaryti būtų neįmanoma. Dėl to Genadijui teko griebtis kitų gudrybių – savo kolegai jis norėjo užsakyti mokamą psichologinę pagalbą. Kelių seansų kaina buvo daugiau nei 1500 litų, kurių jis neturėjo. Čia ir padėjo greitas kreditas. Mokestis už jį pasirodė nedidelis, juo labiau, kad vadovybė pažadėjo piniginę premiją, jei užsakymas bus atliktas laiku ir kokybiškai.

Taip, Genadijus suvokia, kad neturi teisės kištis į svetimo žmogaus asmeninį gyvenimą, bet tie keli seansai pas psichoterapeutą padėjo jo kolegai atsitiesti, susimąstyti apie atsakomybę prieš kolegas. Kai prasidėjo užsakymo vykdymas, darbuotojas jau jautėsi geriau, tad į darbą atėjo laiku ir galėjo tinkamai susikaupti atsakingoms pareigoms. Menkiausias nesusipratimas grėsė pailgėjusiais atlikimo terminais, skubotu darbu ir nekokybiška produkcija. Dėl to Genadijui buvo nedviprasmiškai pasakyta – arba dirbsite kaip laikrodis, arba netenki darbo ir tu ir tavo darbuotojai.

Greitas kreditas padėjo darbinei komandai susitvarkyti su užduotimi. Prie jo grąžinimo prisidėjo visas kolektyvas, supratęs, kad tai buvo vienas iš geriausių ir efektyviausių būdų padėti kolegai. Draugystė lieka draugyste, bet kai kurias problemas spręsti kartu su profesionalais. Tiek medikais, tiek finansine pagalba.

Parašykite komentarą