Buitis, Namai

Granuliniai katilai – kas svarbu juos renkantis?

Katilas yra skirtas vandeniui šildymo sistemoje pašildyti. Mūsų klimato zonoje, kur šildymo sezonas trunka apie pusę metų ir ilgiau, labai svarbu įsigyti patikimą ir kokybišką katilą, kuris užtikrintų taupumą ir patikimai tarnautų.

Šiandien tarp populiariausių vis dar išlieka kietojo kuro katilai, tačiau vis dažniau žmonės įsigyja modernesnius ir inovatyvius granulinius katilus. Taigi kokie jų pranašumai? Granulinis katilas valdomas automatiškai, taigi galima nustatyti sudeginamo kuro kiekį, liepsnos intensyvumą, kontroliuoti degimo procesą, stebėti, kaip kinta katilo temperatūra ir ją reguliuoti, stebėti, kaip funkcionuoja speciali akumuliacinė talpa, kaip ruošiamas karštas vanduo. Taip pat granuliniuose katiluose neretai būna sumontuoti davikliai, kurie siunčia signalus katilui apie lauko ir vidaus temperatūrą – kai kurie katilai be jokios grėsmės netgi gali užsidegti savaime, savininkui nesant namie. Tai labai patogu, pavyzdžiui, išvykus į kelionę, kai katilo nėra kam užkurti. Veikiančio granulinio katilo nereikia kažkaip specialiai prižiūrėti. Išbandę teigia, kad tokio tipo katilą galima net pamiršti savaitei ar ilgiau – tokiam laikui, kuriam galima pripildyti akumuliacinę talpą, nes granulės sukrenta ir dega automatiniu būdu.

Natūralu, kad katilą patiems išsirinkti sudėtinga, nes granulinių katilų rinkoje yra ne kelios dešimtys, bet net keli šimtai. Taigi, kad nereikėtų gaišti savo brangaus laiko, kreipkitės į specialistus, kurie ir padės įsigyti optimalų variantą. Vartotojams aktualu, kad jų katilai veiktų taupiai, efektyviai, tad dėmesį reikėtų atkreipti į šiuos dalykus:

  1. Ar katile sumontuotas vidaus termostatas? Padedant šiam termostatui, katilą galima užprogramuoti veikti parą ar net savaitę. Katilui veikiant tik pagal tai, kokia į šildymo sistemą patenkančio vandens temperatūra, padidėja išeikvotos energijos nuostoliai.
  2. Labai svarbu, kad katilas degtų tam tikru intensyvumu priklausomai nuo oro sąlygų. Šiuo atveju katilo tūris nėra svarbus – visiškai pakanka ir mažesnio tūrio katilo, nes sistema veikia reikiamu intensyvumu. Pavyzdžiui, šiltuoju metų laiku galima šildyti tik tam tikrą vandens kiekį, nes didelio kiekio vandens šildymas atneša tik nuostolius.
  3. Svarbu atkreipti dėmesį į katilo naudingumo koeficientą – optimalu 85-95 proc.

One Comment

  • raimonda252

    Jau dveji metai kaip esam įsigyją granulinį katilą ir džiaugiamės tuo. Prieš tau turėjom kieto kuro tai būdavo nemažai problemų ir taip baimių. O dabar viskas daug paprasčiau. Granuliniai katilai išties puikus dalykas.

Parašykite komentarą