Įvairenybės

Genų mokslo pasiekimai bus pritaikomi odos priežiūros srityje

Nereta moteris, paklausta apie savo grožio paslaptis, pabrėžia, jog už dailią odą yra dėkinga genams. Netrukus ši frazė gali įgauti naują prasmę: po dešimties metų tyrimų „L’Oréal Paris“ mokslininkai atrado būdą, kaip naujausius genų mokslo atradimus pritaikyti odos priežiūros srityje. Nuo šiol bus įmanoma užtikrinti, kad odos priežiūros produktai veiktų efektyviau, darydami tiesioginį poveikį genams, kurie atsako už tam tikras odos savybes, tokias kaip lygumas ar švytėjimas.

Moksliniai tyrimai rodo, jog yra maždaug 4000 mūsų odos funkcijoms svarbių genų. Dauguma jų turi įtakos baltymų, iš kurių sudaryta mūsų oda, gamybai. Kiekvienas genas atsako už vieno ar kelių konkrečių baltymų sintezę. Šie genai kasdien reaguoja į mūsų odos poreikius ir išorinius dirgiklius, su kuriais ji susiduria, skatindami su tuo susijusių baltymų gamybą ir taip užtikrindami odos regeneraciją bei gražią išvaizdą.

Didžiausia problema yra ta, jog laikui bėgant šių genų veikla kinta. Tyrimo metu „L’Oréal Paris“ mokslininkai identifikavo 568 genus, kurie atsakingi už odos atsigavimą patyrus neigiamą išorinį poveikį. Kai kurie jų brandžioje odoje veikia net apie penkis kartus lėčiau nei jaunoje, taip sulėtindami jos atsistatymo procesą. Dėl šios priežasties odos priežiūros produktai, kurie tiesiogiai veikia minėtus genus, yra efektyvesni nei produktai, neturintys šių savybių.

„Mūsų mokslinių tyrimų departamentas skyrė dešimt metų išsamiems tyrimams, nagrinėjantiems genų vaidmenį odoje bei jo kitimą veikiant įvairioms aplinkybėms. Didžiausias dėmesys buvo skirtas odos atsigavimui po neigiamo UV spindulių poveikio. Šie tyrimai padėjo sukurti LUMI-GENTM technologiją, kurią galima laikyti dideliu moksliniu laimėjimu dermatologijos srityje,“ – sakė „L’Oréal Paris“ prekės ženklo vadovė Lietuvoje Eglė Blekaitytė.

Šis atradimas itin naudingas moterims, kurias vargina papilkėjusi oda, jų veidas atrodo vyresnis, jame matosi nuovargio žymės. Švytinti oda yra siejama su jaunyste, todėl ji itin trokštama daugelio moterų. Dėl šios priežasties tyrimų metu mokslininkai ypatingą dėmesį skyrė odos švytėjimą lemiantiems veiksniams. Jie atrado, kad ši savybė priklauso nuo odos sugebėjimo atspindėti šviesą, kuris gali sumažėti dėl įvairių didesnių ar mažesnių odos defektų: spalvos pakitimų, tamsių dėmių ar kitų pakitimų. Dėl šios priežasties, jei norime turėti švytinčią ir gaivią odą, pirmiausiai turime ją paversti kiek įmanoma lygesne. Tai nuo šiol galima padaryti renkantis produktus, kurie tiesiogiai veikia genus, atsakingus už odos pigmentaciją. „L’Oréal Paris“ ekspertai atrado 66 tokius genus.

Pasak dermatologės Rūtos Gancevičienės, normali mūsų odos spalva priklauso nuo viršutinio odos sluoksnio – epidermio – ląstelių melonicitų. „Sutrikus normaliai melanocitų funkcijai atsiranda įvairaus pobūdžio dėmelės. Esant didesniam melanino kiekiui jos būna rudų atspalvių, trūkstant melanino – baltos spalvos. Normali melanocitų veikla yra susijusi su mūsų organizmo bendra medžiagų apykaita, endokrinine sistema ar vidaus organų sutrikimais. Ji taip pat priklauso nuo išorinių aplinkos dirgiklių: įvairių cheminių medžiagų poveikio, kontakto su augalais, kosmetika, vabzdžių įkandimo ir panašių faktorių. Todėl patariama naudoti produktus, kurie padeda išvengti šių nemalonumų,“ – teigė ekspertė.

Genų mokslo atradimas – odos švytėjimui

„Youth Code Luminize”, sukurtas „L’Oréal Paris”, atspindi naujausius genų mokslo pasiekimus. Po dešimties metų tyrimų, mokslininkai sukūrė revoliucinę LUMI-GENTM technologiją, kuri biologiškai aktyvuoja odos spindėjimą, reguliuodama jos pigmentaciją ir taip stabdydama tamsių dėmių formavimąsi bei mažindama jau esančias žymes. Unikali technologija leidžia „Youth Code Luminize” tiesiogiai pasiekti genus, kurie vaidina vaidmenį odos pigmentacijos procese, ir taip padaryti odą lygesne bei sumažinti „šviesos spąstus“, tokius kaip išblukimai, tamsios dėmės ar kiti defektai. „Youth Code Luminize” pasižymi maloniai lengva tekstūra, nes jis praturtintas Anderseno skysčiu, kitaip dar vadinamu „skystuoju sidabru“ – skystu šviesos koncentratu, suteikiančiu odai su niekuo nesulyginamą švytėjimą. Jis pagamintas iš plonų juostelių, kurios susikirsdamos padengia odą, taip suformuodamos lygų šviesą atspindinį paviršių.

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą