Verslas

Gavo licenciją: pavasarį „Fjord Bankas“ pradės teikti paskolas ir priimti indėlius

Gruodžio 11 d. Lietuvos banko teikimu Europos Centrinis Bankas suteikė specializuoto banko licenciją „Fjord Bankui“. Visiškai skaitmenizuotas ir išskirtinai internetu gyventojus aptarnausiantis bankas per kelerius metus planuoja tapti vienu iš pirmaujančių savo srityje.

Naujasis bankas Lietuvoje siūlys dvi paklausias finansines paslaugas: teiks vartojimo paskolas ir priims terminuotus indėlius. „Fjord Bankas“ neplanuoja steigti tradicinių aptarnavimo biurų, o paslaugas išskirtinai skaitmeniniais kanalais pradės teikti jau ateinančių metų pavasarį.

„Žmonės linkę labiau pasitikėti bankais nei kitomis kreditavimo įmonėmis rinkoje, tačiau tuo pačiu metu jie neretai susiduria su daugybe formalumų ir painiomis paslaugų teikimo sąlygomis. Mes norime parodyti, kad finansinės paslaugos gali būti teikiamos paprastai ir aiškiai, todėl didžiausią dėmesį skiriame paslaugų skaidrumui, greitam ir paprastam klientų aptarnavimui – tai, savo ruožtu, reikalauja aukščiausio lygio procesų automatizavimo“, – veiklos planus pristato Veiko Kandla, „Fjord Banko“ generalinis direktorius.

Jo teigimu, bankas labiausiai tikisi pritraukti tuos klientus, kurie vertina savo laiką ir kasdienius piniginius reikalus įpratę patogiai tvarkyti internetu – išmaniuoju telefonu, asmeniniu kompiuteriu ar planšete.

„Mūsų bankas taps rimta ir konkurencinga alternatyva visiems Lietuvoje veikiantiems tradiciniams ir specializuotiems bankams tais atvejais, kai gyventojams prireiks lėšų namams atnaujinti, automobiliui nusipirkti, įsigyti baldų, buitinių prietaisų ar kitoms reikmėms. Skatinsime klientus visuomet palyginti tarpusavyje įvairių bankų pasiūlymus ir pasirinkti geriausią rinkoje. Laikai, kad žmonės naudojosi vienintelio banko teikiamomis paslaugomis, jau praėjo“, – sako V. Kandla.

Jo teigimu, bankas savo skolinimo veiklą finansuos daugiausia per terminuotus indėlius.

„Tuo metu, kai tradiciniai bankai už indėlius siūlo klientams nulines arba beveik nulines palūkanas, „Fjord Bankas“ planuoja konkuruoti ir šioje srityje bei siūlyti klientams patrauklias palūkanas“, – aiškina bankininkas.

Norvegiškos šaknys

„Fjord Bankas“ yra įsteigtas 2017-ųjų pavasarį Lietuvoje, Vilniuje įsikūrusi jo centrinė buveinė. Tačiau bankas turi stiprias norvegiškas šaknis – du jo įkūrėjai ir dauguma akcininkų yra Norvegijos piliečiai. Sprendimą naują banką įsteigti Lietuvoje norvegai aiškina didžiuliu potencialu, kurį įžvelgia mūsų šalies rinkoje.

„Norvegijos privačių finansų rinka pasižymi branda ir konkurencingumu. Tai gerai iliustruoja faktas, kad šioje šalyje namų ūkių bendrosios skolos ir pajamų santykis siekia daugiau kaip 200 proc., o Lietuvoje šis rodiklis sudaro 40 proc.. Aršiai tarpusavyje konkuruojantys daugiau kaip dešimt bankų Norvegijoje daugiausia dėmesio skiria vartojimo paskoloms, tuo tarpu tokių bankų Lietuvoje kol kas yra tik keletas. Šiomis sąlygomis nauji bankinio sektoriaus žaidėjai Lietuvoje, neprarasdami kreditavimo kokybės, gali tikėtis sveiko ir pagrįsto augimo, – sprendimą naują banką steigti būtent Lietuvoje aiškina V. Kandla. – Mūsų pasiryžimą veikti šioje rinkoje stiprina stabiliai auganti ekonomika, didėjantis darbo užmokestis, žemas nedarbo lygis, palanki reguliacinė aplinka ir puiki prieiga prie informacijos apie kreditavimą. Mes siekiame sėkmingai pasinaudoti šiais Lietuvos rinkos pranašumais, o mūsų banko konkurenciniu pranašumu taps procesų ir organizacijos „lieknumas“, gebėjimas organizuoti veiklą maksimaliai efektyviai.“

Apie „Fjord Banką“:

2017 m. kovą „Fjord Banką“ įkūrė norvegų ir švedų investuotojai Sveinas Ovrebas (Svein Øvrebø), Joakimas Mandorsonas (Joakim Mandorsson) ir Stigas Mirsetas (Stig R. Myrseth,) turintys ilgametę patirtį Šiaurės Europos šalių privačių finansų sektoriuje ir kapitalo rinkose. Bankas turi daugiau kaip 30 akcininkų, daugiausia privačių investuotojų iš Norvegijos. „Fjord Banko“ būstinė yra Vilniuje, Lietuvoje. Bankas planuoja pradėti teikti paslaugas 2020 m. pavasarį.

Jei turėtumėte klausimų, į juos atsakys:

Veiko Kandla, AB „Fjord Bank“ generalinis direktorius (+370 614 80730, veiko.kandla@fjordbank.lt)
Julius Atidukraitis, AB „Fjord Bank“ rinkodaros vadovas (+370 618 52395, julius.atidukraitis@fjordbank.lt)

Pranešimą paskelbė: Žana Jakevičienė, Attentum

Parašykite komentarą