Sportas

Futbolo spektaklis Panemunėje: jungtinė kauniečių komanda nepaliko vilčių Vilniaus „Prelegentams“

Įvarčių gausa ir geromis emocijomis pažymėtos rungtynės sekmadienį popiet į KTU inžinerijos licėjaus stadioną Panemunėje susirinkusiems aistruoliams sukūrė tikrą futbolo šventę. Tradiciškai minint Šv. Roko atlaidus, jungtinė panemuniškių ir Vičiūnų bei Rokų bendruomenių ekipa namų aikštėje priėmė svečius iš sostinės – Vilniaus „Prelegentų“ komandą. Po atkaklios kovos kauniečiai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 6:2. Svečiams nepadėjo net ir buvę Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjai.

Į jubiliejines dešimtąsias ekipų tarpusavio rungtynes sugužėjo būrys žinomų veidų. Šįkart futbolo entuziastų iš sostinės gretose prie Lino Zarecko-Choro, Rolando Skaisgirio, Nerijaus Radžiaus bei kitų prisijungė ir buvęs ilgametis nacionalinės rinktinės futbolininkas Marius Stankevičius. Kaip ir praėjusiais metais, tribūnose komandų susitikimą stebėjo žinomas šalies krepšinio strategas Rimas Kurtinaitis.

„Dar kartą įsitikinome, kad kauniečiai myli ne tik krepšinį, bet ir futbolą. Geras panemuniškių komandos žaidimas ir jauki atmosfera sukūrė tikrą šventę. Jau greitai Kaunas turės didžiausią ir moderniausią stadioną šalyje, tad galbūt kitąmet ši graži tradicija persikels į naujuosius futbolo namus“, – svarstė tradiciškai rungtynes kamuolio išspyrimu iš aikštės vidurio pradėjęs Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Tikra įvarčių fiesta

Pirmasis įvartis į svečių vartus krito įpusėjus pirmajam kėliniui. Po gero Nojaus Žitkausko perdavimo iš dešiniojo atakos krašto situacijos tinkamai neįvertinęs vartininkas kamuolį atmušė jau būdamas už vartų linijos. Po praleisto kuriozinio įvarčio „Prelegentai“ pametė žaidimo ritmą ir praėjus vos kelioms minutėms praleido dar vieną tikslų šeimininkų smūgį. Puikiai į laisvą plotą įkirtęs ir nuošalės išvengęs Mantas Babušis „paguldė“ vartų sargą ant vejos ir padvigubino savo komandos turėtą persvarą.

Kiek vėliau sušvelninti pramogų pasaulio atstovų atsilikimą galėjo M. Stankevičius, tačiau jo pavojingą baudos smūgį atrėmė šalia vartų linijos puikiai poziciją užsiėmęs ir galva kamuolį už galinės linijos pasiuntęs Kauno komandos gynėjas.

Pirmojo kėlinio pabaigoje prasidėjo sostinės ekipos triuškinimas. Po atsigaivinimo pertraukėlės įvarčiu pasižymėjo Mantas Pocius, o ketvirtąjį pridėjo kamuolį vartų link pasiuntęs ir dar vieno nesėkmingo varžovų vartininko epizodo sulaukęs Tomas Rakauskas.

Per pertrauką jėgas atgavusi vilniečių komanda sugebėjo pelnyti greitą įvartį antrojo kėlinio pradžioje. Po gero perdavimo svečių atakos lyderis Linas Zareckas-Choras baudos aikštelėje nesudvejojo ir iš kelių metrų tiksliu smūgiu sumažino savo ekipos atsilikimą. Tačiau „Prelegentų“ ambicijoms kirto maždaug po dešimties minučių pelnytas Mindaugo Grigalevičiaus įvartis: 5-1.

Mačui artėjant prie pabaigos antrąjį įvartį vilniečiams pridėjo 11 metrų baudinį realizavęs M. Stankevičius. Visgi tašką susitikime padėjo gero M. Babušio perdavimo sulaukęs ir dubliu pasižymėjęs M. Pocius.

Tradicija – iš kartos į kartą

Rungtynės KTU inžinerijos licėjaus stadione turėjo ir daugiau gražių akcentų. Iki šiol nė vienerių Vilniaus ir Kauno ekipų tarpusavio rungtynių nepraleidęs legendinis „Panemunės“ futbolininkas Haris Babušis šįkart galėjo didžiuotis ne tik įspūdinga savo komandos pergale, bet ir sėkmingu sūnaus Manto Babušio pasirodymu.

Tačiau įvartį pelnęs ir draugams puikiai perdavimus skirstęs žaidėjas asmeninio pasirodymo nesureikšmino. Panemuniškių atstovas džiaugėsi pavykusia švente ir geromis emocijomis tribūnose.

„Tėtis visada ateina geros nuotaikos, motyvuoja, sudėlioja žaidimo planą, tad į aikštę einame laimėti. Tačiau tai yra šventė ir, nepaisant rezultato, šiandien nugalėjo draugystė. Šioms rungtynėms ruošėmės visus metus. Aikštėje vienas kitą gerai jaučiame ir žinome, kur reikia atlikti perdavimą.

Visgi varžovų nuvertinti negalima – ir šiandien matėme, kad jie tikrai stengiasi žaisti kokybišką futbolą. Rezultatas neatspindi tikrų įvykių – aikštės viduryje mums tikrai nebuvo lengva. Priešininkai turėjo gerų progų įvarčiui pelnyti, bet šį kartą likimas viską sudėliojo mūsų naudai“, – po pergalingai pasibaigusių rungtynių kalbėjo M. Babušis.

Kartėlis dėl kuriozinių įvarčių

Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais įvartį „Prelegentams“ pelnęs ilgametis komandos žaidėjas, grupės ŽAS narys L. Zareckas-Choras gyrė varžovus už pademonstruotą ištvermę. Tačiau įžymybių ekipos atstovas turėjo ką pasakyti ir „keistus“ įvarčius praleidusiam savo ekipos vartininkui.

„Mums sulig kiekvienais metais pradeda trūkti greičio. Varžovai turėjo jaunesnių ir vikresnių žaidėjų. Paskutinį kartą taip bėgančius žmones gyvai mačiau prieš 10 metų. Su vartininku turėsime rimtą pokalbį. Tikrai negaus nealkoholinio alaus. Galėjome priešintis, jei nebūtume praleidę dviejų kuriozinių įvarčių.

Šiandien pas mus norėjo laimėti tie, kurie geriausiai jaučiasi fiziškai ir yra greičiausi komandoje – tai aš, Marius Stankevičius ir Rolandas Skaisgirys. Iš kur toks stabilumas pelnant įvarčius? Visada žinojau, kad esu puolėjas „ant ribos“. Šiek tiek daugiau talento ir galėčiau mažiausiai žaisti Varšuvos „Legia“ gretose. Kitąmet stiprintis neplanuojame. Kitų žaidėjų neturime. Dabar galime stiprinti tik sveikatą“, – net ir po patirto pralaimėjimo geros nuotaikos nestokojo L. Zareckas-Choras.

Šįmet pergalę iškovojusi jungtinė panemuniškių ir Vičiūnų bei Rokų bendruomenių komanda serijoje išsiveržė į priekį rezultatu 5:4. Vos kartą komandos sužaidė lygiosiomis, pirmajame tarpusavio susitikime išsiskyrusios taikiu ir ypač rezultatyviu žaidimu 5:5.

Kauniečiai ir futbolo entuziastai iš Vilniaus šiomis rungtynėmis simboliškai pamini Šv. Roko atlaidus. Graži tradicija rengiama nuo 2012 metų. Vienintelį kartą rungtynės neįvyko 2020 m., pasaulį sukausčius COVID-19 pandemijai.

Nuotraukų galerija: we.tl/t-jxkKxaJVG6

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Drąsutis, Kauno miesto savivaldybės administracija