Įvairenybės

Fizinę negalią turintiems žmonėms techninės pagalbos priemonės taps lengviau prieinamos

Daugiau fizinę negalią turinčių žmonių galės kreiptis dėl skuterio įsigijimo išlaidų kompensavimo. Pasikeitus asmens sveikatos būklei ar fiziniams duomenims, žmogui su negalia bus sudarytos galimybės rinktis ar gauti kitą judėjimo techninės pagalbos priemonę iš Techninės pagalbos neįgaliesiems centro, ar šią priemonę įsigyti pačiam ir gauti jos įsigijimo išlaidų kompensaciją.

„Neįgaliųjų aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis ir šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos pakeitimai leis laiku ir kokybiškai reaguoti į konkrečią žmogaus su negalia situaciją, padės užtikrinti kiek galima patogesnį ir savarankiškesnį jo gyvenimą“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Justina Jakštienė.

Žmogus su negalia turi teisę kreiptis dėl skuterio įsigijimo išlaidų kompensacijos skyrimo, jei jam nustatytas specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis. Iki šiol tokios galimybės nebuvo, dėl skuterio įsigijimo išlaidų kompensavimo asmenys galėjo kreiptis tik pagal nustatytą ligų sąrašą.

Atsisakoma ir reikalavimo kreipiantis dėl skuterio įsigijimo išlaidų kompensacijos pateikti asmens sveikatos priežiūros įstaigos fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo išrašą iš medicinos dokumentų. Asmeniui pakaks pateikti Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos išduotą specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikio nustatymo pažymą arba asmens sveikatos priežiūros įstaigos šeimos gydytojo ar kitos atitinkamos srities gydytojo specialisto išrašą iš medicinos dokumentų, kuris patvirtintų, kad asmeniui nustatyta bent viena iš ligų ar sveikatos aplinkybių, kuri atitinka kriterijus norint gauti skuterio įsigijimo išlaidų kompensaciją.

Taip pat numatyta galimybė asmenims, kurie gavo judėjimo techninės pagalbos priemonės įsigijimo išlaidų kompensaciją, nepasibaigus šios priemonės naudojimo laikotarpiui, kai pasikeičia asmens sveikatos būklė ar fiziniai duomenys, ir grąžinus Techninės pagalbos neįgaliesiems centro išmokėtos kompensacijos už savo lėšomis įsigytą techninės pagalbos priemonę likutinę vertę, tiesiogiai proporcingą priemonės panaudojimo laikui, kitą judėjimo techninės pagalbos priemonę, atitinkančią asmens sveikatos būklę ir fizinius duomenis gauti ne tik iš minėto centro, bet ir įsigyti pačiam ir gauti šios priemonės įsigijimo išlaidų kompensaciją.

Pranešimą paskelbė: Komunikacijos skyrius -, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą